O nas

Kim jesteśmy?

 Pracownia SztukaPuka to placówka edukacji pozaformalnej, której ideą jest rozwój i edukacja dzieci i młodzieży poprzez działania artystyczne i twórcze.

Otworzyliśmy Pracownię w roku 2009, stając się pierwszą prywatną placówką w Poznaniu dedykowaną wychowaniu przez sztukę.

Kreujemy i realizujemy autorskie programy oparte na innowacyjnym podejściu do edukacji przez doświadczenie lub zabawę. Zajęcia mają zawsze charakter warsztatowy, aby uczestnicy poprzez własne działania, próby i błędy zdobywali wiedzę i rozwijali umiejętności.

Aktualności

Nabór do grupy teatralnej tworzącej musical "Sound of Music"

Zapraszamy dzieci od 7 lat, młodzież i dorosłych na otwarte spotkanie informacyjne i rekrutacyjne do grupy "MUSICAL THEATRE CLASSES", które odbędzie się w sobotę, 12 października o godz. 11.00, ul. Jarochowskiego 8

Uczestnicy tworzonej grupy podczas sobotnich, 3 godzinnych warszatatów teatralnych przygotują adaptację musicalu „Sound of Music”. Przyjdź i dołacz do Nas! więcej »

Książka ilustrowana przez dzieci! - otwarte spotkanie informacyjne

W piątek, 4 października o godz. 17.30-18.00 przy ul. Jarochowskiego 8 zapraszamy na spotkanie informacyjne i rekrutacyjne dotyczące projektu „Ilustratorzy”. Na spotkaniu Mirka Korbańska, która będzie prowadzić przez semestr grupę młodych ilustratorów opowie o koncepcji zilustrowania przez dzieci książki i proponowanych technikach. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH, KTÓRYCH ZAINTERESOWAŁ POMYSŁ!

Projekt "Ilustratorzy" rozpoczyna się 11 października a kończy 17 stycznia gotową książką, którą będziemy chcieli wydać! więcej »

 

NOWY SEZON warsztatów dla dzieci i młodzieży 2013/14 rozpoczynamy w październiku!

Informujemy, że zajęcia cykliczne dla dzieci i młodzieży rozpoczną się w pierwszym tygodniu października. Do 23 WRZESNIA kompletujemy grupy na następujące warsztaty:

- ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE wg E.E.Gordona, sobota, godz. 10.00 - 10.45 (dzieci 0-2), sobota, godz. 11.00 - 11.45 (dzieci 3-6 lat)

- AKADEMIA OBRAZU (rysunek, malarstwo, grafika): piątki, godz. 18.15 - 19.45 (młodzież od 13 lat) oraz środy, godz. 17.00 - 18.30 (dzieci od 8 do 12 lat)

- AKADEMIA TEATRU (techniki teatralne dla młodzieży od 13 lat), co 2 sobota, godz. 11.00 - 14.00

- TECHNIKI PLASTYCZNE dla dzieci 4-7 lat, czwartek, godz. 17.00 - 18.00

- KOMIKSIARZE - tworzenie własnego komiksu (młodzież od 13 lat), czwartek, godz. 18.15 - 20.00

- ILUSTRATORZY - ilustrowanie własnej książki (dzieci 8-12 lat) , piątek, godz. 16.30 - 18.00

- MUSICAL THEATRE ACTORS  - musical w języku angielskim (dzieci, młodzież, dorośli), co 2 sobota, godz. 11.00 - 14.00

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW! Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Pippi w SztukaPuka - ostatni turnus półkolonii 19-23 sierpnia

Za nami pełna przygód Robinsonada, ale przed nami ostatni turnus półkolonii inspirowany przygodami Pippi Langstrumpf. Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na pełne pomysłów, twórcze i trochę szalone półkolonie artystyczne w naszej pracowni - OSTATNIE MIEJSCA! więcej »

Letnia wyprzedaż książek - 22 czerwca!

Będzie możliwość zakupienia nowo wydanej książki „Dobre Uczynki Cecylki Knedelek” po promocyjnej cenie i z autografem autorki! Oprócz tego przygotujemy LETNI KIERMASZ KSIĄŻEK - wartościowe pozycje wydawnictw Dwie Siostry, Zakamarki, EneDueRabe, Hokus-Pokus, Jedność, Format, Czerwony Konik, Wytwórnia z 20% rabatem!!!

Zapraszamy.

Dobre Uczynki Cecylki Knedelek - 22 czerwca!

Zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 12 roku życia na spotkanie ze    znaną, lubianą, ale całkiem nową Cecylką Knedelek, czyli… Joanną Krzyżanek, autorką nowo wydanej książki o perypetiach tej uroczej bohaterki. Oprócz opowieści i  przygotowywania z dziećmi smakowitości Cecylka zachęci do włączania się w akcję małego wolontariatu.

Termin: 22 czerwca, godz. 11:00 - 12:30

Koszt warsztatów: 20 zł /uczestnika

 

Akademia Mody i Rękodzieła - zajęcia 8 i 15 czerwca!
Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na czerwcowe zajęcia z Akademii Mody.

8 czerwca:
GRUPA STARSZA (młodzież 11-16 lat  o godz. 9:30 - 11:00): uszyje miękką poduszkę. Uwaga o kształcie i kolorze decyduje twórca!
GRUPA MŁODSZA (dzieci 7-10 lat o godz. 11:30 - 12:30): stworzy niepowtarzalną, bardzo oryginalną biżuterię wykorzystując etniczne wzory, kolory oraz technikę.
Koszt udziału: 30zł grupa młodsza, 40zł grupa starsza.

15 czerwca:
GRUPA STARSZA I MŁODSZA o godz. 10:30- 11:30: stworzy własne t-shirty poznając podstawy techniki batiku (zdobienia woskiem i barwienia).
Koszt udziału: 30 zł.

Zapraszamy na ostatnie spotkanie przed wakacjami w Akademii Mody.

Akademia Mody, prowadzona przez kostiumolog i projektantkę mody Agę Ostrowską,
to zachęta do kreatywnego podejścia do różnorodnych materiałów i technik w celu
samodzielnego tworzenia oryginalnych elementów garderoby i dodatków. Czerpiąc inspirację z trendów w historii, oglądając żurnale oraz analizując kolekcje znanych projektantów uczestnicy wykonają kostiumy, dodatki i formy użytkowe własnego pomysłu, ucząc się przy okazji niezbędnych technik: szydełkowania, szycia, aplikacji, haftu.
Wakacje 2013 w SztukaPuka: Tygodniowe turnusy warsztatowe

W nadchodzące wakacje przygotowaliśmy dla młodziezy i dorosłych tygodniowe turnusy warsztatowe w następujących tematach:

  • Warsztaty tworzenia komiksu:  22 – 26 lipca 2013 więcej »
  • Warsztaty tworzenia kostiumów scenicznych: 5 – 9 sierpnia 2013 więcej »
  • Warsztaty lalkarskie: 29 lipca – 2 sierpnia 2013 więcej »
  • Warsztaty ręcznego tworzenia książek 29 lipca – 2 sierpnia 2013 więcej »

 

Półkolonie w SztukaPuka - dla dzieci w wieku 7-12 lat

Poszukiwana/poszukiwany:

Młody człowiek w wieku 7-12 lat, żądny przygód, z głową pełną pomysłów, zaradny, samodzielny, niezależny, marzący o survivalowej wyprawie i ucieczce od świata dorosłych oraz szkolnych nakazów, gotowy wykorzystać własne ręce i głowę do realizacji swoich autorskich pomysłów.

Chętne osoby, które spełniają choć 3 warunki z powyższych zapraszamy na wakacyjne, pełne zabawy i artystycznych odkryć programy półkolonijne: więcej »

Sztuka Puka i Teatr Polski zapraszają na obchody Międzynarodowego Dnia Teatru

Zapraszamy Państwa na obchody Międzynarodowego Dnia Teatru i zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniach zaplanowanych w ramach akcji Dotknij teatru w dniach 18 – 28 marca w Poznaniu. Pracownia SztukaPuka zrealizuje w ramach tej akcji warsztaty teatralne dla dzieci (4-7 lat) dokładnie w Dzień Teatru – 27 marca, w przestrzeni Teatru Polskiego. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

„W magicznym świecie teatru” - warsztaty teatralne dla dzieci (4-7 lat)
27 marca 2013, godz. 10.30 – 11.15 oraz 11.30 – 12.15

Zapraszamy do zabaw teatralnych opartych na różnych technikach lalkarskich. Na pierwszym warsztacie aktor Teatru Animacji w Poznaniu – Marcin Ryl-Krystianowski zaprezentuje dzieciom kilka rodzajów lalek (pacynka, kukła, marionetka) i włączy uczestników do wspólnych zabaw z wykorzystaniem teatralnej lalki i własnego ciała. Drugi warsztat to praca z wybraną opowieścią - uczestnicy wysłuchają bajki, wykonają własne lalki i elementy scenografii oraz pomalują tekturowy teatrzyk, który posłuży do wspólnej inscenizacji.

Czas: 45 min
wstęp: bezpłatny, konieczna rezerwacja miejsca (limit: 25 osób)
miejsce: Teatr Polski w Poznaniu, Malarnia, ul. 27 Grudnia 8/10, Poznań
kontakt: 61 852 56 28, 61 856 73 70, tomasz [dot] lagodzinski [at] teatr-polski [dot] pl.

 

 

Newsletter SztukaPuka