Warsztaty dla dzieci starszych i młodzieży - Program

Akademia Obrazu DLA MŁODZIEŻY (od 13 lat)

 
  
 

Piątki, godz. 18.15-19.45

Warsztaty rysunku, malarstwa i grafiki skierowane do młodzieży pragnącej doświadczyć i poznać swoje możliwości w sztykach plastycznych. Przełamać stereotypy, nabrać odwagi, świadomie posługiwać się narzędziami plastycznymi – to cel tych warsztatów. Wspólna analiza własnych prac jest nieodłącznym elementem zajęć, a aktywność poza zajęciami wskazana.

W tym semestrze rozszerzamy zajęcia o małe wykłady z historii rysunku i malarstwa. Przyjrzymy się technikom wielkich twórców. Postaramy się je odczytać. Przeanalizujemy sposoby rysowania i malowania, głównie artystów przełomu XIX i XX wieku. Zajęcia z grafiki poprowadzi zaprzyjaźniony grfik. Warsztaty wspierane będą częścią teoretyczną, ilustrowaną przykładami z historii sztuki.
Cykl zajęć kończymy wernisażem wystawy

Prowadząca: Mirka Korbańska – absolwentka rzeźby poznańskiej ASP, pracuje jako projektant graficzny, od wielu lat prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci.

Czas trwania zajęć: 1,5 h

Zapisy tylko na cały semestr: cykl 13 zajęć od 21 lutego 2014 do 30 maja 2014, WERNISAŻ 6 czerwca 2014

Koszt: 480 zł/ semestr (uwzględnia koszt wszystkich materiałów). Istnieje możliwość zapłaty w 2 ratach.

Akademia Obrazka dLA DZIECI 8-12 LAT


piątki, godz. 16.30 - 18.00 

Warsztaty są twórczą formą zabawy, z wykorzystaniem wyobraźni i wrażliwości każdego dziecka. W cyklu zajęć dzieci tworzą prace indywidualnie w obrębie wspólnych tematów. Cykl zajęć podzielony będzie na trzy bloki, a kluczem będą poznawane techniki.

 

Po pierwsze dzieci poznawać będą rzeźbę. Jest to zaniedbana w tym wieku dziedzina z racji małych możliwości technicznych i przestrzennych w pomieszczeniach, w których dzieci pracują. Kilka prostych technik pozwoli nam stworzyć mało realne stwory-potwory. Drugim blokiem zajęć, którym się zajmiemy to prace z linią i plamą, monochromatyczne, czyli rysunek i grafika. Tematem będzie klimat miejski: stare kamieniczki, rynki, ulubione miejsca, Wsparciem będą legendy poznańskie. Trzeci obszar to działania malarskie. Powstaną prace w technice: olejnej, akwareli, poszukamy też własnych technik mieszanych. Po raz pierwszy w tym roku zmierzymy się z martwą naturą. Zajęcia wzbogacone będą krótkimi wykładami odnoszącymi się do dzieł z historii sztuki.

Prowadząca: Mirka Korbańska Prowadząca:  – absolwentka rzeźby poznańskiej ASP, pracuje jako projektant graficzny, od wielu lat prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci.

Czas trwania zajęć: 1,5 h

Zapisy tylko na cały semestr: cykl 13 zajęć od 21 lutego 2014 do 30 maja 2014, WERNISAŻ 6 czerwca 2014

Koszt: 420 zł/ semestr (uwzględnia koszt wszystkich materiałów). Istnieje możliwość zapłaty w 2 ratach.

PROJEKT: Zagraj w bajkę wymyślajkę!

wtorek, godz. 17.00-18.30 (dzieci od 7 do 10 lat) - REKRUTACJA TRWA!

Warsztat improwizacji teatralnej zakończony przedstawieniem.
 
„Zagraj w bajkę wymyślajkę” jest interaktywną formą warsztatów prowadzonych metodą zabaw i gier teatralnych.  Korzystając z doświadczeń zarówno teatru dramatycznego, jak i eksperymentalnego, teatrów Azji, elementów pantomimy, teatru tańca i storytellingu – dzieci  poprzez improwizację uczą się przeplatać opowiadanie z dźwiękiem i ruchem, czego efektem będzie stworzenie własnego małego spektaklu, opowiadanego  ich naturalnym językiem. Interaktywność zadania zakłada podejmowanie decyzji dotyczących kierunku tej wyprawy teatralnej oraz uczestnictwo widzów – najczęściej rodziców, a zatem każdy spektakl może przebiegać inaczej i mieć odmienny finał.


W trakcie zajęć dzieci mają okazję, by odkrywać swoje wielostronne zdolności, rozbudzać wyobraźnię, budować własny scenariusz zdarzeń, tworzyć własną choreografię, wzmacniać percepcję swojego ciała, a przede wszystkim wyzwalać odwagę i wiarę we własne siły!
Program każdorazowo jest dostosowany do wieku, poziomu umiejętności, zainteresowań i potrzeb grupy.

 
Prowadząca: Adrianna Koralewska – pedagog teatralny i performing arts, instruktor tańca i jogi. Ukończyła Theatre Training & Research Programme w PPAS w Singapurze. Od 2002 prowadzi interdyscyplinarne zajęcia teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W latach 2006-2010 tworzyła i prowadziła programy (PYP, IB) teatralne, taneczne i performing arts w międzynarodowych szkołach (SSIS, BISS, SAS, JZ School) w Szanghaju. W pracy wykorzystuje elementy Kinezjologii Edukacyjnej (Edu-K), która jest metodą terapii i twórczej pracy z dziećmi opartej na znajomości wpływu wzorców ruchu na obszary mózgu odpowiedzialne za pamięć i zdolność uczenia się.

Czas trwania zajęć: 1,5 h

Zapisy tylko na cały cykl 7 zajęć od 4 marca 2014 do 15 kwietnia 2014, następny cykl zaczynamy 22 kwietnia do 3 czerwca.

Koszt: 260 zł/ cykl

projekt "KOMIKSIARZE" - tworzenie własnego komiksu

UWAGA: nowy cykl warsztatów od października 2014

Przez 3 miesiące trwania projektu dowiemy się wszystkiego, co należałoby wiedzieć na temat powstawania rysunkowych historii. Uczestnicy nauczą się jak rysować postać, jak wymyślać bohaterów, jak pracować nad scenariuszem, jak dodawać klatkom dynamiki, jak komponować napisy. W przerwach ćwiczenia pobudzające kreatywność oraz część teoretyczna. Na warsztatach poznamy podstawy pracy, która będzie mogła zamienic się w prawdziwą pasję.

Zadaniem końcowym każdego uczestnika będzie stworzenie kilkustronicowego komixu wraz z okładką.

Techniki: ołówek, tusz, rystor, scrapeboard, podstawowe narzędzia grafiki komputerowej w programie photoshop

Prowadząca: Ola Piernikowska

projekt "ILUSTRATORZY" - tworzenie ilustracji do książki

piątki, godz. 16.30- 18.00 (dzieci od 8 do 12 lat) 

Stworzenie własnych ilustracji do książki to propozycja dla dzieci otwartych plastycznie, samodzielnych i kreatywnych. Celem cyklu warsztatów jest rozbudzenie wyobraźni dzieci i nadanie jej formy plastycznej. Ilustracja nieznanego świata imaginacji, uruchamianych przez słowo i wizualizacja zarówno elementów rzeczywistych, wymyślonych, jak i emocji oraz uczuć towarzyszących fabule opowieści. Przedmiotem zajęć będzie przegląd technik ilustratorskich, wybór odpowiedniej do wysłuchanej opowieści i wspólna praca grupa nad ilustracjami, ale też elementy liternictwa, kaligrafii i projektowania graficznego.

Mamy nadzieję, że efektem pracy będzie projekt ciekawej formy edytorskiej, którą następnie wydamy w postaci książki.

Prowadząca: Mirka Korbańska - graficzka, malarka

Czas trwania zajęć: 1,5 h

Zapisy tylko na cały semestr: cykl 12 zajęć od 4 października 2013 do 10 stycznia 2014,

Koszt: 480 zł/ semestr (uwzględnia koszt wszystkich materiałów). Istnieje możliwość zapłaty w 2 ratach.

projekt "MUSICAL THEATRE CLASSES" - musical w języku angielskim

 

soboty, godz. 13.00- 15.00 (dzieci i młodzież od 9 do 17 lat) - REKRUTACJA TRWA!

SPOTKANIE INFORMACYJNE I REKRUTACYJNE - 22 luty 2014, godz. 13.00, ul. Gwarna 11, ZAPRASZAMY!

We would like to invite you to join our Musical Theatre Classes. This semester we will be creating an adaptation and for the Sztuka Puka's end of semester performing arts and vocal concert, where performers will be strutting their stuff and singing their hearts out in performances such as ‘The Sound of Music', which is Broadway musical with songs written by Richard Rogers and Oscar Hammerstein II, and a 1965 American musical film directed by Robert Wise and starring Julie Andrews and Christopher Plummer. The story is about a young woman who leaves an Austrian convent to become a governess to the seven children of a naval officer widower. The project-based curriculum is designed to reflect a real-world environment while encouraging students to explore their own creativity and passions. Includes: acting, voice, improvisation, scene study, movement and related studies We are looking for young actors age 7 to 17. Classes are run in English and Polish. Come and join us!

Zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach Musiacal Theatre Classes. W tym semestrze wspólnie przygotujemy adaptację “Dźwięków muzyki” ("Sound of Music"), a następnie wystawimy krótki artystyczno-wokalny koncert, w którym uczestnicy bedą mogli zaprezentować swoją pracę aktorską i śpiewać z calego serca! "Sound of Music" to brodwayowski musical z piosenkami napisanymi przez Richarda Rogers i Oscara Hammerstein II oraz amerykański film musicalowy z roku 1965 wyreżyserowany przez Roberta Wise. Historia ta opowiada o młodej Austriaczce o imieniu Maria (Julie Andrews), która przybywa do owdowiałego barona, by zostać guwernantką jego dzieci. Tak wygląda początek wspaniałej opowieści o dziewczynie, miłości, burzliwych dziejach politycznych i oczywiście muzyce. W toku zajęć wykonamy wspólnie wymyślony projekt, będziemy nawiązywać do relanych sytuacji i jednocześnie zachęcać dzieci i młodzież do odkrywania ich kreatywności i pasji. Curriculum zawiera: techniki aktorskie, głosowe, improwizację, układanie scenek, ruch i inne. Szukamy młodych aktorów w wieku 7 do 17 lat. Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim i polskim. Przyjdź i przyłącz się do Nas!

Czas trwania zajęć: 2 h

Pierwszy semestr: cykl 8 zajęć w co 2 sobotę. Teminy: 1.03, 15.03, 29.03, 12.04, 26.04, 10.05, 17.05, 24.05 +PREMIERA

   

Koszt:  520 zł/ cykl (istnieje możliwość zapłaty w 2 ratach)

Prowadząca: Adrianna Koralewska, aktorka i reżyserka, pedagog teatralny, physical theatre i performing arts. Ukończyła Theatre Training & Research Programme w PPAS w Singapurze oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2002 uczy w kraju i zagranicą. Prowadzi interdyscyplinarne zajęcia teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W latach 2006-2010 tworzyła i prowadziła programy edukacyjne: teatralne, taneczne i performing arts w międzynarodowych szkołach (SSIS, BISS, SAS, JZ School) w Szanghaju. W pracy wykorzystuje elementy Kinezjologii Edukacyjnej (Edu-K), która jest metodą terapii i twórczej pracy opartej na znajomości wpływu wzorców ruchu na obszary mózgu odpowiedzialne za pamięć i zdolność uczenia się. Obecnie jest członkiem zespołu badawczego pilotażowego projektu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI) “The new Face of Acting Teachers. Theatre Training Methods for innovative pedagogical practice” w UNAM w Meksyku, który w perspektywie ma na celu stworzenie programu studiów magisterskich pod nazwą Theatre Training Methods.

Adrianna Koralewska (Poland), performing arts & physical theatre artist, director, choreographer, contemporary dance, movement and certified yoga teacher. She received her actor's training at the Theatre Training and Research Programme (TTRP), founded by the late Singaporean theatre doyen - Kuo Pao Kun. She is the first non-Asian actor-performer participating in TTRP. Awarded the Georgette Chen TTRP Scholarship Fund.

She worked with William Sun Hui Zhu (CN), Kok Heng Leun (SG), Phillip Zarilli (US/UK), John Clark (AU), Aarne Neeme (AU), Leisa Campbell (AU), Zhuo Ming (Taiwan), He Bing Zhu (CN), Robert Draffin (AU), Tatsumi Hijikata Memorial Butoh Troupe (JP), Daisuke Yoshimoto (JP), John Salzer (AU) – technical and theatre production teacher, Asian traditional theatre masters – Sardono W Kusumo (Indonesia), Yoshimasa Kanze (JP), Richard Emmert (US/JP), Li Qiu Ping (CN), N.Yagna Prabha (India).

 

Akademia Ceramiki i Rzeźby - ZAJĘCIA ZAWIESZONE W SEMESTRZE 2013/14

 

ZAJĘCIA CYKLICZNE (na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, pracownia ceramiki)

soboty, godz. 13.00-14.00 (dzieci 8-13 lat)

soboty, 14.30–16.30 (młodzież i DOROŚLI)

Zapraszamy do pracowni ceramicznej Uniwersytetu Artystycznego, w której Wojciech Tężycki przybliży ceramikę jako dziedzinę sztuki w kontekście działań praktycznych jak i w odniesieniu do rozmaitych dziedzin nauk humanistycznych (historia sztuki, archeologia, geografia itp, mitologii czy filozofii). Uczestnicy Akademii nauczą się podstawowych metod pracy z gliną (lepienie z wałków, z kulki, korzystanie z gipsowych form), poznają zasady modelowania na kole garncarskim, spróbują pracy ze szkliwami i innymi metodami zdobienia. Wykonają proste naczynia, przedmioty dekoracyjne i rzeźby, które po wypaleniu pozostaną własnością uczestników.

Czas trwania zajęć: 1 h (dzieci 8-13 lat), 2 h (młodzież, dorośli)

Drugi semestr: cykl  9 zajęć w co drugą sobotę: 16 luty,  9, 23 marca, 13, 27 kwietnia, 11, 25 maja, 8, 22 czerwca. Można dołączyć do grupy w trakcie semestru.

Koszt:  250 zł/ semestr (dzieci  8-12 lat), 350 zł/semestr (młodzież, dorośli) - uwzględnia koszt wszystkich materiałów oraz wypał. Istnieje możliwość zapłaty w 2 ratach.

Koszt:  35 zł/ zajęcia jednorazowe.

Wojciech Tężycki – absolwent Uniwersytetu Ludowego w Turnie i Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Rzeźbiarz, ceramik, animator kultury. Od 2001 r. prowadzi warsztaty ceramiczne z osobami w różnym wieku. Obecnie pracuje jako opiekun warsztatu ceramicznego na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.  

Newsletter SztukaPuka