Ludzie SztukaPuka

Joanna Lewandowska

Jej drugie imię: SztukaPuka :) Współwłaścicielka i twórczyni pracowni.

Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, Studiów Podyplomowych Public Relation, do roku 2009 tworzyła strategie reklamowe i była odpowiedzialna za Dział Mediów i Badań w Agencji Reklamowej GPD w Poznaniu.
Mama dwóch synów: Tymona (7 lat) i Kajetana (4 lata). Dzieci są dla niej inspiracją i motorem własnego rozwoju. Zachwycona ich odbiorem świata i nauczona przez nich, że nie ma rzeczy niemożliwych, spełnia w Pracowni swoje marzenia: organizuje inspirujące spotkania i warsztaty, pobudzając ludzi do realizowania pasji i zainteresowań oraz tworzy przestrzeń dla rozwoju dzieci i młodzieży zgodnie z ideą wychowania przez sztukę. Interesuje się bajkoterapią - uczestniczka projektu Stowarzyszenia "Jeden Świat" pt. „Bajki rozwojowe”, którego istotą jest wykorzystanie konstrukcji bajki terapeutycznej do celów edukacji rozwojowej dzieci. Fascynuje się sztuką opowiadania i siłą tradycyjnej opowieści w życiu dzieci - współautorka projektu "Opowiadacze świata"  (www.opowiadaczeswiata.org) oraz publikacji o tym samym tytule. Kocha przestrzeń, naturę, nieprzewidywalność życia.

Aneta Cruz-Kąciak

Współwłaścicielka Pracowni SztukaPuka. Wiecznie w podróży, choćby tylko w marzeniach. Inspiracji szuka w tradycjach różnych kultur, odkrywając bogactwo słów, obrazów i dźwięków. Angażuje się w projekty dotyczące edukacji globalnej Stowarzyszenia "Jeden Świat", w wolnych chwilach jest tłumaczką języka hiszpańskiego.

IzaBela Hertel

 W SztukaPuka koordynatorka warsztatów, prowadzi imprezy urodzinowe

Nie lubi się nudzić i jest w nieustannym ruchu. Chodzi, pływa, jeździ rowerem lub unosi się w powietrzu. Studiuje Pedagogikę Specjalną na Wydziale Studiów Edukacyjnych. To prawdziwa afrykańska dziewucha, chodząca w sukience pata pata z wodą na głowie. Instruktorka Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała, miłośniczka tańca oraz szeroko rozumianej SzTuKi . Miejsc, w których pracuje, nie da się zliczyć na palcach jednej ręki. W myśl zasady afrykańskiej, na wszystko znajduje czas. Uwielbia pracę z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, którzy stali się jej przyjaciółmi. Prowadzi warsztaty taneczne, teatralne fotograficzne oraz muzyczne dla każdego niezależnie od wieku.

Adrianna Koralewska

W SztukaPuka prowadzi autorską Akademię Teatru i warsztaty teatralne dla grup, niewyczerpane źródło energii dla pracowni :)

Performer i reżyser, pedagog teatralny i performing arts, instruktor tańca i jogi (Alliance, Inspya). Ukończyła Theatre Training & Research Programme w PPAS (aktualnie ITI) w Singapurze oraz UAM w Poznaniu. Nagrodzona stypendium Ministra Kultury i Georgette Chen TTRP Scholarship Fund. Od 2002 prowadzi interdyscyplinarne zajęcia teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W latach 2006-2010 tworzyła i prowadziła programy (PYP, IB) teatralne, taneczne i performing arts w międzynarodowych szkołach (SSIS, BISS, SAS, JZ School) w Szanghaju. W pracy wykorzystuje elementy Kinezjologii Edukacyjnej (Edu-K), która jest metodą terapii i twórczej pracy opartej na znajomości wpływu wzorców ruchu na obszary mózgu odpowiedzialne za pamięć i zdolność uczenia się. W SztukaPuka prowadzi warsztaty teatralne, Edu-jogę i Akademię Teatru.

Aga Ostrowska

W SztukaPuka prowadzi autorską Akademię Mody i zajęcia rękodzielnicze.

Ukończyła Wydział Wzornictwa w WSSS o specjalności projektowanie ubioru oraz specjalizację konesersko- antykwaryczną w Instytucie Historii Sztuki UAM. Zajmuje się projektowaniem kostiumów, tkaniną unikatową oraz działalnością edukacyjną.

Joanna Cieszyńska-Promińska

W SztukaPuka prowadzi zajęcia rękodzielnicze dla dzieci, artystyczne programy półkolonijne, warsztaty dla nauczycieli.

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, filolog polski. Członek KLANZY, instruktorka ZHP. Uwielbia podróże, swoje dzieci, sztukę secesji. Specjalistka w wielu technikach rękodzielniczych. Fascynuje się tańcem afro. Żywiołowa animatorka, która świetnie współpracuje z dziećmi.

Mariola i Marcin Ryl-Krystianowscy

W SztukaPuka prowadzą warsztaty teatralne dla dzieci.

Absolwenci Wydziału Lalkarskiego PWST w Białymstoku, na co dzień aktorzy Teatru Animacji w Poznaniu. Tworzą również rodzinny teatr Teatryle przedstawiając bajkowe spektakle i wprowadzające dzieci w świat teatru.

Aleksandra Piernikowska

W SztukaPuka prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci "Kolorowe Krainy".

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki w 2007 r., artystka multimedialna, ilustatorka, muzyk. Od 2007 r. prowadzi liczne warsztaty artystyczne (m. in. przy Stowarzyszeniu EnterArt). Od 2009 r. wspólnie z Robertem Piernikowskim prowadzą także zajęcia okołomuzyczne dla dzieći i z seniorów.

Martyna Szymkiewicz

W SztukaPuka prowadzi zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci wg. teorii E.E.Gordona.

Skrzypaczka, instrumentalistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, członkini Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona w Bydgoszczy, współzałożycielka Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Z muzyką do ludzi”.

Joanna Krzyżanek

W SztukaPuka prowadzi warsztaty dla dzieci i szkolenia dla nauczycieli oparte o własne książki:

- Cecylka Knedelek http://cecylkaknedelek.pl/

- Gramatyka i Ortografia z Lamelią Szczęśliwą 

Barbara Wilińska

W SztukaPuka prowadzi autorską Akademię Spiewu Naturalnego dla młodzieży oraz warsztaty śpiewu dla dorosłych.

Urodziła się w Poznaniu, tutaj też studiowała psychologię na UAM i otrzymała dyplom ukończenia PSM II stopnia. Śpiew i muzyka są radością jej życia. Jest przekonana, ze nigdy nie jest za późno, aby zacząć  śpiewać i grać, jeśli się tego pragnie. Od wielu lat śpiewa a cappella tradycyjne pieśni polskie i pieśni innych tradycji słowiańskich. Akompaniuje sobie również na dawnych instrumentach, m. in. lirze korbowej, suce biłgorajskiej, dulcymerze. Współtworzy zespoły wykonujące muzykę średniowieczną  i tradycyjną  różnych krajów. Poszukując pieśni jeżdzi na wieś, odwiedzając śpiewaczki starszego pokolenia, korzysta także z nagrań archiwalnych i zapisów nutowych. Od 9 lat prowadzi warsztaty głosowe dla dorosłych, zespoły śpiewające pieśni o wiejskim rodowodzie (Zespół Śpiewaczy Od Poznania, Czarolija) oraz zajęcia muzyczne związane z kulturą tradycyjną dla dzieci. Zajmuje się też kaligrafia łacińską i rękodziełem. Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2005 roku.

Mirka Korbańska

Anna Sita

Absolwentka PLSP W Poznaniu, studiowała na Wydziale Malarstwa u profesora A. Kurzawskiego. Tworzy projekty ze szkła artystycznego i ceramiki.

Magdalena Chodorowska

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydziału Malarstwa. Zajmuje się malarstwem, tkaniną i ilustracją (m. in. dla Wydawnictwa Zakamarki).

Ewa Przepióra

Joanna Lorenz

Agnieszka Krzymińska

Paweł Łazarow

Newsletter SztukaPuka