O nas

Kim jesteśmy?

 Pracownia SztukaPuka to placówka edukacji pozaformalnej, której ideą jest rozwój i edukacja dzieci i młodzieży poprzez działania artystyczne i twórcze.

Otworzyliśmy Pracownię w roku 2009, stając się pierwszą prywatną placówką w Poznaniu dedykowaną wychowaniu przez sztukę.

Kreujemy i realizujemy autorskie programy oparte na innowacyjnym podejściu do edukacji przez doświadczenie lub zabawę. Zajęcia mają zawsze charakter warsztatowy, aby uczestnicy poprzez własne działania, próby i błędy zdobywali wiedzę i rozwijali umiejętności.

Dzieci traktujemy na równi z dorosłymi - przed młodymi uczestnikami stawiamy ambitne tematy i zadania, będąc prekursorami w dostosowywaniu dziedzin zarezerwowanych wcześniej dla dorosłych twórców. W pracy warsztatowej dajemy do dyspozycji materiały i narzędzia, którymi posługują się artyści i studenci kierunków artystycznych.

Co robimy?

 W ofercie Pracowni znajdziecie:

 - cykliczne programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży dotyczące wybranych dziedzin sztuk: muzyki, malarstwa i grafiki, rzeźby, architektury, teatru, historii sztuki,

- szkolenia dla kadr - dzielimy się naszym doświadczeniem edukacyjnym, dlatego stworzyliśmy programy i warsztaty dla nauczycieli, które mogą wykorzystać w swojej pracy zawodowej,

- twórcze warsztaty dla dorosłych,

- oryginalne pomysły na eventy, warsztaty dla firm, które szukają nowej jakości w działaniach eventowych i narzędzi do stosowania marketingu relacji zarówno w stosunku do pracowników, klientów czy partnerów biznesowych.

LUDZIE SZTUKAPUKA

Ludzie SztukaPuka to pasjonaci, artyści, rękodzielnicy, profesjonaliści, innowatorzy więcej » 

JAKa JEST SPECYFIKA NASZEJ PRACY z DZIEćmi i młodzieżą?

W naszej pracy pedagogicznej kluczowa jest akceptacja i szacunek dla dzieci i ich twórczych decyzji oraz zapewnienie im dużej swobody w działaniach artystycznych. Nie wyręczając i nie wskazując „jedynych słusznych” rozwiązań umożliwiamy rozwój wyobraźni młodych ludzi i odkrycie indywidualnego potencjału już od najmłodszych lat.

Nasze doświadczenie pokazuje, że taka metodyka pracy rozwija twórcze podejście do wykonywanych zadań, szeroko wykraczające poza edukację artystyczną. Buduje też poczucie sprawstwa i własnej wartości, które zwiększa odwagę w podejmowaniu wyzwań, z jakimi dzieci i młodzież spotykają się w tradycyjnym systemie edukacyjnym, życiu społecznym i rodzinnym.

SKLEPIK

 Na naszych własnoręcznie wykonanych tekturowych regałach znajdziecie wartościowe książki dla dzieci, piękne rękodzieło i wysokij jakości artykuły plastyczne  więcej »

REGULAMIN ZAPISÓW

 więcej »

 

Newsletter SztukaPuka