Warsztaty dla dzieci 0-7 lat - Program

Teatralna strefa malucha

 

sobota, godz. 12.00 – 12.45  (dzieci w wieku 3 - 6 lat)

Każda sesja teatralna rozpoczyna się opowieścią, z której stworzymy świat: przestrzeń, rytm, ruch, dźwięk i słowo. Zanucimy, zaśpiewamy, zamruczymy i zagramy! Pobiegamy, poskaczemy, wymyślimy sobie role, hasła i okrzyki. Zamrozimy nasze ruchy, by usłyszeć i odnaleźć to, co w trawie sobie piszczy! Nieobce nam będą rekwizyty, papier, szmatki, klej i sznurki.  

Co tydzień rozpoczynamy zajęcia nową opowieścią i zabawą. Dzieci tworząc jej świat budują własny scenariusz zdarzeń, poruszają swą wyobraźnię, uruchamiają wspólne działania, wzmacniają percepcję swojego ciała, a przede wszystkim wyzwalają odwagę i wiarę we własne siły!

Zajęcia są prowadzone metodą zabaw i gier teatralnych, każdorazowo dostosowane do potrzeb, wieku i umiejętności grupy uczestniczącej w działaniach.

Prowadząca: Adrianna Koralewska – pedagog teatralny i performing arts, instruktor tańca i jogi. Ukończyła Theatre Training & Research Programme w PPAS w Singapurze. Od 2002 prowadzi interdyscyplinarne zajęcia teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W latach 2006-2010 tworzyła i prowadziła programy (PYP, IB) teatralne, taneczne i performing arts w międzynarodowych szkołach (SSIS, BISS, SAS, JZ School) w Szanghaju. W pracy wykorzystuje elementy Kinezjologii Edukacyjnej (Edu-K), która jest metodą terapii i twórczej pracy z dziećmi opartej na znajomości wpływu wzorców ruchu na obszary mózgu odpowiedzialne za pamięć i zdolność uczenia się.

Startujemy w marcu!!!

Koszt uczestnictwa: 120 zł/ cykl 4 zajęć - płatne z góry za miesiąc, 35 zł/ pojedyncze zajęcia.

 

ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE WG TEORII E.E.GORDONA

sobota, godz. 10.00 – 10.45  (dzieci 0-2 lata z opiekunami)

sobota, godz. 11.00 – 11.45  (dzieci 3-6 lat z opiekunami)

Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci wg teorii Edwina E. Gordona, zakładającej potrzebę bogatego w bodźce środowiska muzycznego już od chwili narodzin, w celu rozwinięcia zdolności muzycznych dziecka uwzględniając rozwój ruchowy i emocjonalny.

Materiał muzyczny wykonywany podczas zajęć jest bardzo bogaty i zróżnicowany tonalnie, rytmicznie oraz stylistycznie. Dzieci gromadzą w ten sposób muzyczny słownik słuchowy będący podstawą rozwoju słownika śpiewanego. Improwizując i „rozmawiając muzycznie” rozwijamy audiację, czyli zdolność myślenia muzycznego. Poprzez wspólną zabawę zachęcamy dzieci do swobodnych wypowiedzi muzycznych oraz reakcji ruchowych.. Będziemy wspólnie słuchać i improwizować różnorodne melodie i rytmiczanki wykonywane głosem na żywo lub instrumentalnie w połączeniu z ruchem.

Prowadząca: Martyna Szymkiewicz - skrzypaczka, instrumentalistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, członkini Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona w Bydgoszczy, współzałożycielka Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Z muzyką do ludzi”.

Koszt uczestnictwa: 120 zł/ cykl 4 zajęć, płatne z góry za miesiąc; 35 zł/ próbne zajęcia.

Gramy światłem i kolorem

 

środa, godz. 17.00 – 18.00  (dzieci w wieku 4 - 6 lat)

Zajęcia dla maluchów.

Zajęcia przygotowane specjalnie dla małych dzieci. Swobodnie i twórczo prowadzone, wprowadzające dzieci w świat form i obrazów. Poprzez zabawę dzieci poznają ciekawe techniki plastyczne. Swoiste czary-mary gry światłem, cieniem, kolorem.

W tym projekcie zapowiada się praca indywidualna, ale i wspólne tworzenie świata. Zajęciom towarzyszą wiersze i opowieści dziecięce. Ulubione wyliczanki. Uruchomienie wyobraźni, dopasowanie narzędzi i technik jest tu podstawową sprawą. Będzie sporo eksperymentów, przyda się raczej stary T-shirt, sukienka lub spodnie, które można przebierać na miejscu. Spotkanie trwa 60 minut.

Prowadząca: Mirka Korbańska – absolwentka rzeźby poznańskiej ASP, pracuje jako projektant graficzny, od wielu lat prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci.

Koszt uczestnictwa: 100 zł/ cykl 4 zajęć - płatne z góry za miesiąc, 30 zł/ pojedyncze zajęcia.

Początek zajęć: 5 marca 2014

 


Newsletter SztukaPuka