dach z kominem

Jest to nic innego jak przefabrykowany system spalinowy służący do odprowadzania szkodliwych spalin z wnętrza kotłów różnego rodzaju, w tym o charakterze kondesacyjnym opalanych za pomocą drena, tudzież gazu. Za ich pomocą możemy otrzymać niezwykle szeroką gamę świetnych rozwiązań przeznaczonych dla gospodarstw domowych, oraz budownictwa wielorodzinnego. Dzięki zastosowaniu podczas ich wykonania ponadprzeciętnie wytrzymałych materiałów charakteryzują się wręcz wybitną trwałością, bowiem ceramika jest odporna na korozję, wysoką temperaturę, czy wilgoć.

Zalety posiadania komina ceramicznego

Zacznijmy od tego, że mają niezwykłą uniwersalność zastosowań. Dzięki ich ponadprzeciętnej wytrzymałości kominy tego typu mogą wytrzymać oddziaływanie niezwykle wysokich temperatur dzięki czemu nadają się one do użytkowania przy wszystkich rodzajach kotłów, zarówno gazowych, jak i olejowych, kominków, pieców na paliwo, czy piecyków opalanych za pomocą węgla, a także drewna. Cechuje je ponadto wysoka trwałość na wszelkiego typu czynniki zewnętrzne, w tym uszkodzenia mechaniczne, wysoka temperatura, wilgoć, kontakt z substancjami chemicznymi, oraz łatwość i szybkość w montażu. Można je zbudować o wiele szybciej aniżeli tradycyjne kominy wykonane z cegły. Nie są to ponadto zbyt wymagające konstrukcje do wykonania. Ich budowa jest dość prosta do wykonania. Dodatkowo wkłady ceramiczne bardzo dobrze akumulują ciepło, dzięki czemu uzyskują dość dużą zdolność do akumulacji tego typu nośnika energii. Należy ponadto wspomnieć o tym, że ceramika kominowa https://systemykominowe-rauch.pl/ jest produktem w pełni ekologicznym co jest jej kolejną ogromną zaletą. Materiały tego typu powstają w pełni z naturalnego, powszechnie dostępnego surowca – gliny. Jej wydobycie, oraz przetworzenie produkuję o wiele mniejszą ilość gazów cieplarnianych, aniżeli w przypadku tego typu czynności w kontekście stali.

Przykłady kominów ceramicznych

Pierwszym przykładem jest Rauch Standard. Jest on wykorzystywany do kominów i piecy napędzanych za pomocą węgla, oraz drewna. Montaż tego typu instalacji wykonuję się wewnątrz budynku, w której ma być ona zainstalowana. Może ona pracować w temperaturze wynoszącej od 200 do 600 stopni Celcjusza. Następnym rodzajem jest Rauch Uniwersal. Stosuję się go do piecy na każdy rodzaj paliw stałych, w tym drewna, węgla, ekogroszka, peletu, brykietu, miału, a także substancji ciekłych typu gaz, czy olej opałowy. Ponadto stosuje się je w przypadku kominków tradycyjnych i ze specjalnym płaszczem wodnym. Montaż tej instalacji wykonywany jest zarówno wenątrz, jak i na zewnątrz budynku, a jej praca jest możliwa w temperaturze od 60 do 600 stopni Celcjusza, co by nie mówić jest przeogromną zaletą. Kolejnym już przykładem jest Rauch Duo Standard. Tutaj mamy dwa rodzaje systemów, stalowy i ceramiczny. Ten pierwszy wykorzystujemy w przypadku kotłów gazowych i olejowych, natomiast drugą do piecy na paliwa stałe, oraz kominków tradycyjnych i z płaszczem wodnym. Instalacja ta może wykonywać swoją pracę w temperaturze do 200 stopni Celcjusza. W jej przypadku otrzymujemy 5 lat gwarancji na szczelność i kwasoodporność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here