czy kasza manna tuczy

Często jest tak, że gdy przechodzisz na dietę odchudzającą, zaczynasz powoli unikać rozmaitych produktów spożywczych. Wszystkiego się obawiasz. Masz wrażenie, że jedzenie, które spożywałeś do tej pory, tylko czeka na to, aby ponownie cię utuczyć. Ostatecznie kończysz więc na jadłospisie składającym się z suchego kurczaka z wody, brązowego ryżu i niewielkiej ilości sałatki. Tak jednak nie da się żyć, dlatego powinieneś wbić sobie do głowy, że nawet na diecie odchudzającej też można jeść smacznie i wartościowo, o ile ma się podstawowe pojęcie o zdrowym żywieniu.

A wiedzę w każdej chwili możesz zdobyć. W pierwszej kolejności skup się więc na tym, czy kasza manna tuczy. Najprawdopodobniej ten produkt spożywczy zjadłbyś ze smakiem, bo kojarzy ci się z dzieciństwem i najprzyjemniejszymi chwilami w życiu. No to czy wolno ci to zrobić na diecie? Czy kasza manna jest produktem dozwolonym podczas odchudzania, czy może jednak lepiej jej unikać, aby nie doprowadzić do ponownego wzrostu masy ciała?

otyły człowiek

Wszystkie kasze tworzą grupę produktów spożywczych o wysokim ładunku energetycznym. Oznacza to, że są one dość kaloryczne, ale w zamian oferują sporo wartościowych składników odżywczych i błyskawiczne zaspokojenie apetytu. A na diecie nie powinieneś chodzić głodny. Jeżeli cały czas odczuwasz ssanie i bez przerwy myślisz o słodkich i tuczących wyrobach, najprawdopodobniej robisz coś źle i albo jesz za mało, albo wybierasz produkty o niskim poziomie sytości.

Spróbuj zatem wprowadzić do jadłospisu dania przygotowane na bazie kaszy manny. Zawiera ona ok. 350 kcal w 100 g, dzięki czemu może bardzo szybko poradzić sobie nawet z dużym uczuciem głodu. Zdolności do nasycania apetytu wynikają także z jej składu. W tej odmianie kaszy znajduje się bowiem spora ilość skrobi, która wypełni twój żołądek i sprawi, że po prostu nie będziesz w stanie zjeść już więcej. Zaspokoisz tylko apetyt i poczujesz się usatysfakcjonowany. A dieta powinna być przyjemna, abyś mógł ją kontynuować aż do osiągnięcia wymarzonej wagi.

Wiesz już, czy kasza manna tuczy

Jest to produkt o wysokim ładunku energetycznym, dlatego na diecie wręcz warto go spożywać, by zminimalizować uczucie głodu. Zrzucenie zbędnych kilogramów nie powinno być jednak jedynym powodem zmiany trybu żywienia. Jeżeli chcesz schudnąć na długo i uniknąć efektu jojo, musisz zainteresować się stanem swojego organizmu i wybierać takie produkty, które będą odżywiać go od środka. W końcu jemy po to, aby żyć. Wbij sobie tę zasadę do głowy.

kasza

Szukaj takich produktów, które nie tylko będą smaczne, ale przede wszystkim wprowadzą do twojego organizmu zdrowe i korzystne związki. A kasza manna zdecydowanie do nich należy. Jest ona bogata we wszystkie makroskładniki, a przy tym zawiera również zróżnicowane witaminy i składniki mineralne. Nie jest to może najzdrowsza ze wszystkich kasz, ponieważ nie zawiera zbyt wiele błonnika pokarmowego, ale jeśli zjesz ją dwa lub trzy razy w tygodniu, na pewno tylko na niej zyskasz. Rób to więc śmiało. Przestań obawiać się jedzenia, które zadba o twój organizm.

Kasza manna często polecana jest nawet przez samych dietetyków

Tak naprawdę jednak sam najmocniej wpływasz na to, czy staje się ona produktem tuczącym, czy może jednak odchudzającym. Bardzo często bowiem na końcową kaloryczność potrawy największy wpływ mają dodatki. Musisz więc uważać na to, z czym decydujesz się podać kaszę manną. Jeżeli do tej pory gotowałeś ją na ogromnej ilości pełnotłustego mleka, po czym uzupełniałeś kilkoma łyżkami cukru i podawałeś z roztopionym masłem, słodziutkim dżemem i roztopioną czekoladą, nie dziw się, że po takim posiłku dostrzegałeś wzrost wagi.

Takie danie spokojnie możesz jednak odchudzić. Zamiast zalewać kaszę szklanką tłustego mleka, wymieszaj je z wodą w proporcji 1:1. Nie dosypuj cukru. Użyj bezkalorycznego słodzika, a gdy kasza już się ugotuje, udekoruj ją pokrojonymi świeżymi lub mrożonymi owocami. W jednej porcji takiego dania nie powinno znajdować się więcej niż 500 kcal. A jest to idealna ilość na obiad lub porządne śniadanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here