Badania termowizyjne – co warto wiedzieć?

0
353

Badania termowizyjne to nowoczesna metoda, dzięki której można bardzo szybko i skutecznie ustalić jakie wady występują w izolacji budynku. Po przeprowadzeniu takiego działania, można wskazać miejsca, w których straty ciepła są duże, a także przekonać się jaka jest przyczyna takiej sytuacji. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi badań termowizyjnych.

Czym dokładnie jest badanie termowizyjne?

Na stronie: https://kreatywny-dom.pl/badania-termowizyjne/ można znaleźć wiele ważnych informacji dotyczących przeprowadzania badań termowizyjnych. Do ich przeprowadzenia potrzebne są specjalne kamery, które dzięki swojemu działaniu rejestrują jakie promieniowanie emituje dany budynek. Efekt badania można zobaczyć w formie obrazów cyfrowych, na których jasno widać, gdzie zlokalizowane są mosty termiczne.

Specjaliści dysponujący takimi obrazami, mogą zaproponować najbardziej skuteczne rozwiązania pozwalające ograniczyć straty ciepła i poprawić sytuację budynku.

Jak przebiega profesjonalna termowizja?

Profesjonalne badanie termowizyjne opiera się na kilku etapach. W pierwszej kolejności należy zapoznać się z dokumentacją dotyczącą stanu technicznego budynku. Następnie przedstawiciel firmy przystępuje do badania termoizolacyjnego, które pozwala na zarejestrowanie miejsc największych strat ciepła.

Po wykonaniu termogramów, zostają on dokładnie przeanalizowanie i zinterpretowane, co pozwoli doprowadzić do konkretnych wniosków.

Bardzo ważne jest to, aby badanie termowizyjne przeprowadzić przy odpowiedniej pogodzie. Ważne jest to, aby wewnątrz oraz na zewnętrz budynku panowały temperatury, których różnica to przynajmniej 15 st. Celsjusza. Dlatego najlepiej przystąpić do prac w okresie jesiennym lub zimowym.

Ponadto warto zaznaczyć, że termowizja budynku najlepiej przeprowadzić, kiedy zostaną zakończone pracę związane z termoizolacja budynku, a także przed podjęciem ostatecznej decyzji o kupnie domu, który jest gotowy do zamieszkania. Innym powodem do przeprowadzenia termowizja są wszelkie ślady świadczące o wilgoci czy pleśni w pomieszczeniach.

Dlaczego warto zdecydować się na skorzystanie z usług termowizji?

Przeprowadzenie badania termowizyjnego przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim dzięki niemu można ocenić jaka jest jakość przeprowadzonych izolacji. Korzystać z profesjonalnych usług, można otrzymać szczegółowe świadectwo dotyczące energetycznego stanu budynku.

Ponadto profesjonalne badanie termowizyjne, pozwala ustalić, w których miejscach następuje największą strata ciepła oraz co zrobić, aby skutecznie poprawić sytuację.

Podczas przeprowadzania badania specjaliści sprawdzają izolację termiczną, stan okien, nieszczelności rur, a także wilgotność oraz to, czy wentylacja przebiega na odpowiednim poziomie.

Aby poprawić izolację budynku i zaoszczędzić na ogrzewaniu z pewnością warto zdecydować się na przeprowadzenie profesjonalnego badania termowizyjnego. Dzięki niemu, można za w czasu uchronić się przed różnymi problemami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here