Bateria umywalkowa

Łazienki eleganckie wywołują bardzo atrakcyjne wrażenie. Jeśli zależy Ci na stworzeniu przestrzeni komfortowej i relaksującej, w której każda kąpiel będzie regenerować ciało jak i umysł, wówczas aranżacje eleganckie to dobry wybór. Wśród sprzętów łazienkowych dedykowanych do stylowych aranżacji, znajdują się między innymi wysoce estetyczne baterie. Poniżej dokonujemy wybiórczego przeglądu oferowanych baterii, skupiając uwagę na modelach o wysoce estetycznych parametrach. Poznasz najczęściej wybierane baterie eleganckie oraz dowiesz się jak dobrać urządzenie do wystroju łazienki. 

Klasyczne formy i kształty – do łazienek retro 

Baterie mogą imitować klasyczne wzorce, znane z epokowych aranżacji. Do grupy takich urządzeń należą baterie z odpowiednio wyprofilowanym korpusem oraz pozostałymi elementami użytkowymi. Szczególnie dobrze sprawdzają się baterie z podłużną, smukłą, delikatnie wygiętą wylewką. Jej kształt może imitować „łabędzią szyję”, dodając całej umywalce smaku i gustu. Warto też zwrócić uwagę na sposób wyprofilowania uchwytów uruchamiających wodę. W stylizacjach retro najlepiej sprawdzają się baterie z dwoma osobnymi pokrętłami, wyposażone w delikatne zdobienia. 

Jakie materiały warto wybierać do łazienek eleganckich? Mosiądz wydaje się najlepszym rozwiązaniem, choć również baterie chromowane mają swoich oddanych fanów. Mosiądz jednak nieco lepiej koresponduje ze stylem eleganckim, dodaje mu uroku i klasy, a także wywołuje skojarzenia z bogactwem i przepychem. Tym bardziej że baterie mosiężne są najczęściej dokładnie wypolerowane, a ich powierzchnia wysoce połyskliwa. Bateria taka doda głębi Twojej łazience, a każda osoba korzystająca z umywalki zwróci na nią uwagę oraz doceni jej wyjątkowe piękno. 

Baterie imitujące wzory retro warto kupować, wziąwszy pod uwagę także sposób wyprofilowania ich korpusu. Polecamy zrezygnować z baterii o zwartym korpusie, a sięgać po modele o rozbudowanych kształtach. Najlepiej wypadają baterie retro z odstającymi na boki kurkami oraz wyrastającą pośrodku nich wylewką. 

Nowoczesne baterie eleganckie i stylowe 

Styl retro to tylko jedna z odsłon aranżacji eleganckich. Obecnie, wiele osób aranżujących swoje miejsce zamieszkania sięga także po jego bardziej nowoczesne odsłony. W tym celu korzysta się z odmiennych grup urządzeń, wśród których znajdują się również baterie umywalkowe. Jakie modele baterii warto wybrać, by uzyskać zadowalający efekt aranżacyjny? Warto rozpocząć od wskazania na wysokie i solidne baterie stojące, których wysoki korpus dobrze pasuje do stylizacji glamour oraz loft. Baterie takie posiadają zwartą konstrukcję, w której wylewki, uchwyty i korpus zostały połączone w jedną całość. Wiele spośród oferowanych baterii stojących posiada wysoce atrakcyjne kształty, budzące skojarzenia z futurystyczną scenografią. 

Popularnym wyborem są także baterie sztorcowe (stojące), umywalkowe. Ich niewielkie rozmiary doskonale pasują do małych umywalek oraz ciasnych pomieszczeń. Pomimo ograniczonej objętości, baterie takie wypadają bardzo elegancko i atrakcyjnie. Szczególnie gdy mowa o modelach z lekko wygiętym korpusem, nachylonym delikatnie ku przodowi. Baterie takie są często uruchamiane za pomocą jednego uchwytu, bądź wyposażone są w fotokomórkę. To ostatnie rozwiązanie jest wysoce higieniczne – pozwala ograniczyć ilość zabrudzeń rozprzestrzeniających się na powierzchni baterii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here