Błyszczyk czy szminka – czym wykonać makijaż ust

Makijaż ust to ten podstawowy. Wykonujemy go na co dzień – do pracy, na uczelnie, na spotkanie z przyjaciółmi. Niewinne pociągnięcie szminką lub błyszczykiem po wargach dodaje nam elegancji, pewności siebie, maskuje niedoskonałości urody. Podkreślenie ust jest też ważne, jeśli wykonujemy makijaż na wielkie okazje. Czym jednak go wykonać? Lepiej wybrać błyszczyk czy pomadkę?

Błyszczyk czy szminka – trudny dylemat

Jeszcze do niedawna wybór był łatwy i często determinowany wiekiem. Młode dziewczyny chętniej sięgały po błyszczyki gwarantujące delikatny efekt kolorystyczny i nabłyszczenie. Pokolenie naszych mam i babć wierne było natomiast szminką i pomadką, które na ustach pozostawiały trwałą i soczystą barwę. Dziś jednak wybór jest o wiele trudniejszy. Nic w tym dziwnego, bowiem dostępny na perfumeria.pl/collections/makijaz-usta-blyszczyki błyszczyk niema już cech kosmetyku dla nastolatek. Matowy, mocno napigmentowany i w różnorodnych barwach będzie idealnym wykończeniem make-up eleganckiej kobiety.

błyszczyk

Kiedy warto malować usta błyszczykiem?

Kobiety, które wybierają błyszczyk, lubią go za szeroką paletę kolorystyczną, prostotę aplikacji i łatwy demakijaż. Wygodne opakowanie pozwala zapakować błyszczyk do torebki zabrać go ze sobą do pracy, w podróż czy na randkę. Po ten kosmetyk warto sięgnąć, jeśli chce się wykonać delikatny make-up i tylko podkreślić usta. Błyszczyk szczególnie ten bezbarwny będzie idealnym wyborem dla uczennic i studentek, które jedynie chcą dodać blasku wargą. Transparentny kosmetyk polubią też kobiety będące zwolenniczkami trendu make-up no make-up. Te z pań, które wolą postawić na kolor, wybierać mogą z ogromnej palety kolorów. Czerwony, pomarańczowy, różowy, fioletowy, bordo to tylko niektóre z odcieni, w których pojawiają się nowoczesne błyszczyki. Dostępne są one zarówno w wersji matowej, jak i tradycyjnej -błyszczącej. Błyszczące błyszczyki to dobry wybór przy cerze dojrzałej (optycznie ukryją oznaki starzenia się), natomiast te matowe to wybór dla stylowych elegantek.

szminka

Kiedy warto malować usta szminką?

Szminka to przyjaciółka każdej fanki tradycyjnego makijażu. Klasyką jest ta w kolorze czerwonym, która pasuje zarówno do dziennego, jak i wieczorowego make-up. Szminki dostępne są jednak i w innych odcieniach od tych klasycznych, po awangardowe pomarańcze czy fiolety. Sprawdzą się one zawsze, jeśli potrzebujemy kosmetyku, który na ustach pozostanie przez dłuższy czas. Pomadki pozostaną na nich nawet przez cały dzień i nie będą wymagać częstego poprawiania – w przeciwieństwie do błyszczyków. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here