Jak idealnie połączyć naszyjnik i choker?

0
1040

Połączenie kilku elementów tego samego rodzaju biżuterii staje się coraz bardziej popularne. Jeden naszyjnik lub bransoletka to czasem za mało. Zdecydowanie lepiej wyglądają w zestawach, które – jeśli są odpowiednio dopasowane – dają niesamowity efekt. W jaki sposób połączyć choker z naszyjnikiem, aby dobrze się ze sobą komponowały?

Czym jest naszyjnik typu choker?

Choker to rodzaj naszyjnika, który jest mocno dopasowany i najlepiej wygląda u osób, mogących pochwalić się piękną, długą szyją. Nie oznacza to jednak, że tylko takie kobiety mogą nosić ten rodzaj biżuterii. Wystarczy kilka trików, które pozwolą wyrównać proporcje i sprawią, że całość będzie wyglądać pięknie niezależnie od sylwetki. Potrzebny będzie do tego tylko dodatkowy naszyjnik o odpowiedniej długości.

Naszyjnik nieco dłuższy niż choker

Pierwszym z pomysłów na piękną ozdobę szyi jest połączenie chokera  z nieco dłuższym naszyjnikiem. To propozycja dla Ciebie, jeśli obawiasz się, że tego rodzaju ozdoba skróci Twoją szyję i zaburzy odpowiednie proporcje sylwetki. 

Aby temu zapobiec, załóż drugi naszyjnik, który kończy się tuż nad linią piersi. Dzięki temu uwaga nie będzie się skupiała tylko na chokerze, ale na całej kompozycji. To świetne rozwiązanie do bluzki z większym dekoltem lub do lekko rozpiętej koszuli.

Naszyjnik tej samej długości, co choker

Jeśli jesteś szczęściarą i natura obdarzyła Cię łabędzią szyją, możesz bez żadnych przeszkód założyć dwa chokery podobnej długości. W takim wypadku najlepiej wybrać inne faktury, na przykład jeden naszyjnik zrobiony z aksamitu, a drugi ze srebra lub koralików. Takie połączenie jest bardzo estetyczne i daje subtelny, delikatny efekt.

Dwa naszyjniki tuż przy szyi będą idealnie komponować się zarówno z ubraniami z niewielkim dekoltem, jak i z głębszym. Możesz założyć je i na spotkanie ze znajomymi, i do pracy, ale także na duże przyjęcie do sukni z odkrytymi ramionami. Pod tym względem jest to bardzo uniwersalne rozwiązanie.

Kilka naszyjników różnych długości

Ostatnia propozycja jest najodważniejsza, ale także najbardziej efektowna. Wystarczy, że założysz choker i dobierzesz do niego kilka naszyjników o różnych długościach. Powstanie w ten sposób kaskadowa kompozycja, spływająca naturalnie po Twoim dekolcie.

W zależności od Twojej kreacji najdłuższy naszyjnik może kończyć się na linii piersi, albo nawet przy pępku! Możesz także indywidualnie dobrać liczbę elementów, od trzech, do nawet sześciu lub więcej. Tak bogate zdobienie całkowicie wystarczy, aby zachwycić na imprezie. Możesz założyć do tego niewielkie kolczyki albo zupełnie z nich zrezygnować.

Choker to modna i ciekawa ozdoba, która wbrew pozorom pasuje nie tylko nastolatkom i młodym kobietom. Wystarczy wspomnieć elegancką kolię, która ma podobną długość, a jest niezwykle ekskluzywnym i klasycznym elementem biżuterii. Najważniejsze jest to, abyś czuła się w nim komfortowo i by podkreślał jak najlepiej Twoją urodę. Sprawdź, która kompozycja z chokerem pasuje do Ciebie najlepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here