Lampy LED do paznokci

Lampy LED są coraz popularniejsze i coraz powszechniej stosowane. Sięgają po nie profesjonalne kosmetyczki, osoby wdrażające się w „robienie paznokci”,  także osoby zainteresowany samodzielnym wykonywaniem tipsów, paznokci żelowych lub hybryd. Jeśli również należysz do tej grupy odbiorców, poniżej udzielamy podpowiedzi przydatnych w czasie zakupu. Poznasz najważniejsze parametry dostępnych urządzeń, a także dowiesz się jak pracują i kiedy oraz dlaczego warto po nie sięgać.

Lampy LED – do twojego (domowego) salonu kosmetycznego

Lampy LED to urządzenia proste w obsłudze, działające w dużym stopniu automatycznie oraz niezwykle poręczne. Są niewielkich rozmiarów, co ułatwia ich przechowywanie oraz transport. Jest to duże ułatwienie dla wszystkich osób zainteresowanych samodzielnym wykonywaniem paznokci w swoim miejscu zamieszkania lub w miejscu zamieszkania klientek.

Działanie lamp LED polega na emitowaniu intensywnej wiązki światła, która doprowadza do utwardzenia powierzchni paznokci żelowych, hybrydowych i innych. By tego dokonać, wystarczy umieścić dłoń w otworze urządzenia i odczekać przewidziany okres czasu. Są to dość krótkie przedziały – zwykle wynoszące pomiędzy 15 a 180 sekund.

Korzystanie z lamp LED jest też proste z uwagi na ich intuicyjne panele sterowania, łączące elementy elektroniczne z analogowymi. Prostym pokrętłem lub przyciskiem możesz zmieniać program naświetlania, dobierając ten, który będzie idealnie pasował do akurat wykonywanych prac. Taki sposób obsługi gwarantuje wysoki komfort użytkowania.

Najważniejsze i dodatkowe kryteria wyboru lamp LED

Przystępując do zakupu lamp LED do paznokci, warto pamiętać o ich parametrach użytkowych. To na ich podstawie należy dokonywać zakupu. Większość urządzeń wygląda dość podobnie – ma kształt przypominający „opiekacz”, w którym znajduje się szeroka wnęka. Jest ona przeznaczona do umieszczania wewnątrz dłoni.

Profesjonalne lampy LED do paznokci powinny posiadać przynajmniej 3 tryby pracy (wynoszące: 90 i 120 sekund, a także program pracy ciągłej). Oczywiście, większa liczba programów stanowić będzie dodatkowy plus.

Niekiedy lampy LED do paznokci są wyposażone dodatkowo w wentylator. Jest to duże ułatwienie, które pozwala pozbyć się nadmiaru substancji lotnych, uwalniających się w czasie zastygania powierzchni paznokci. Ponadto, wentylator przyspiesza sam proces ich twardnięcia.

Dane techniczne dostępnych lamp LED

Warto także zwrócić uwagę na siłę dostępnych urządzeń. Parametr ten oznacza, z jaką intensywnością mogą pracować i im jest wyższym – z tym silniejszym urządzeniem masz do czynienia. Urządzenia z górnej półki mogą mieć moc na poziomie 36 W lub nawet więcej. Warto też zwrócić uwagę na moc, z którą pracuje wiatrak.

Rozmiary urządzeń są dość znormalizowane. Standardowo, wynoszą około: 20x15x30 cm. Dzięki temu są łatwe w przechowywaniu zarówno w garderobie jak i łazience, lub po prostu w tym pomieszczeniu, w którym akurat dysponujesz odpowiednią ilością wolnej przestrzeni.

Na koniec warto sprawdzić jaka jest przewidziana żywotność dla danego urządzenia. Wielu producentów określa ten parametr, mając na myśli ich przewidziany czas sprawnego użytkowania. W przypadku wielu modeli szacowana żywotność wynosi nawet 50 tys. godzin pracy lub więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here