Sklep z kosmetykami naturalnymi

Wydaje się, że obecnie nietrudno o dobry sklep z kosmetykami naturalnymi. Rzeczywiście, w ofercie coraz większej liczby drogerii i sklepów internetowych znaleźć można produkty oznaczone jako ekologiczne, wegańskie, naturalne… Jak wybrać godny zaufania sklep, w którym rzeczywiście można zapatrzyć się w wysokiej jakości produkty?

Wydaje się, że obecnie nietrudno o dobry sklep z kosmetykami naturalnymi. Rzeczywiście, w ofercie coraz większej liczby drogerii i sklepów internetowych znaleźć można produkty oznaczone jako ekologiczne, wegańskie, naturalne… Jak wybrać godny zaufania sklep, w którym rzeczywiście można zapatrzyć się w wysokiej jakości produkty?

Czym są naturalne i ekologiczne kosmetyki

Coraz częściej producenci decydują się promować swoje produkty jako kosmetyki ekologiczne. Jest to podyktowane popularnością podobnych preparatów i swoistą modą na być ekologicznym. Obecnie opisywany jest w ten sposób spory wybór kosmetyków drogeryjnych i tych dostępnych w aptekach.

Zatem, jakie warunki właściwie musi spełniać dany produkt, aby mógł być określany jako naturalny lub ekologiczny?

Niestety, ale bardzo często pod hasłami takimi jak “EKO”, “ekologiczny” czy “naturalny” kryć się może wiele nieścisłości. Kosmetyki eko określane są mianem przyjaznych środowisku, ale nie zawsze jest jasne, co to dokładnie oznacza. Użycie tego typu określeń nie jest bowiem jasno regulowane przepisami, a jedynie czasem kontrolowane przez niezależne podmioty, jak np. organizacja ECOCERT. Wedle jej wytycznych: 

Kosmetyki naturalne musi zawierać w sobie minimum 95% składników pochodzenia naturalnego (maksymalnie 5% składników syntetycznych).

Naturalne kosmetyki ekologiczne muszą zawierać w sobie minimum 95% składników pochodzenia naturalnego, z czego przynajmniej 50% surowców naturalnych musi pochodzić z upraw ekologicznych (maksymalnie 5% składników syntetycznych).

Ponadto, w przypadku obu kategorii kosmetyków: 

  • surowce pochodzenia zwierzęcego (np. miód) mają być pozyskiwane wyłącznie od zwierząt żywych,
  • produkty nie mogą być testowane na zwierzętach,
  • kosmetyki nie mogą zawierać syntetycznych substancji zapachowych i barwników,
  • skład musi być wolny od olejów mineralnych, silikonów, parafiny i innych substancji uzyskiwanych przy destylacji ropy naftowej.

Godne zaufania sklepy – kosmetyki naturalne

Wybierając godny zaufania sklep z kosmetykami naturalnymi, warto uważnie zapoznać się z zamieszczonymi na stronie danego sklepu informacjami. W przypadku miejsce dystrybuujących produkty o naturalnym składzie, znaleźć można zwykle sporo informacji odnoszących się do produktów, ich receptury, właściwości wykorzystanych składników itp. 

Warto uważnie zwracać także uwagę na skład produktów, po które sięgamy. Analizując listę składników możemy zapoznać się nie tylko z działaniem danego kosmetyku, ale także zweryfikować odpowiednio czy dany dystrybutor oferuje w sprzedaży produkty wysokiej jakości. Pamiętajmy, że im wyżej wylistowana dana substancja, tym więcej znajduje się jej w danym produkcie. 

Przede wszystkim jednak, nie warto robić zakupów pochopnie i w pośpiechu. Jeśli zależy nam na naturalnym kosmetyku z dobrym składem i recepturą dopasowaną do naszych potrzeb, warto poświęcić nieco czasu na poszukiwania i wykonanie odpowiedniego researchu. W razie wątpliwości warto skontaktować się z danym sklepem – wiele z nich jest gotowych udzielić dodatkowych informacji o dostępnych produktach oraz pomóc w dokonaniu wyboru przy zakupach.

Balneokosmetyki – polskie kosmetyki naturalne

Balneokosmetyki dystrybuowane są przez sklep firmowy oraz inne, partnerskie sklepy. Kosmetyki naturalne dostępne w ofercie marki opierają się na wykorzystaniu naturalnego skarbu, jakim jest wysoce zmineralizowana woda siarczkowa. To właśnie ten składnik stanowi bazę dla większości kosmetyków dedykowanych do pielęgnacji skóry oraz włosów. Balneokosmetyki wykorzystywane są w profesjonalnych ośrodkach odnowy biologicznej, po przeprowadzania rozmaitych terapii i zabiegów. 

Kosmetyki marki odznacza:

  • formuła wolna od parabenów, SLS, silikonów, sztucznych barwników, ftalanów, olejów mineralnych i wszelkich pochodnych ropy naftowej. 
  • są to produkty stuprocentowo wegańskie,
  • brak prowadzenia testów na zwierzętach (cruelty free), 
  • wysoka zawartość składników pochodzenia naturalnego, która w przypadku większości produktów serii EKO wynosi ponad 90%. 

Poszukując zatem miejsca w którym zaopatrzymy się w wysokiej jakości produkty, warto wybierać sprawdzone sklepy. Kosmetyki naturalne powinny być dobierane starannie, zwracając uwagę na ich skład oraz informacje dostarczone przez producenta. Udanych zakupów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here