Wyposażenie salonu

Odpowiednie, gustowne wyposażenie wnętrz jest konieczne, jeśli chcesz, by cztery kąty stały się Twoją wizytówką. Ważny jest szczególnie wystrój salonu, czyli miejsca, które jest zarówno Twoim azylem, jak i wizytówką dla gości. Na jakie rozwiązania warto w szczególności zwrócić uwagę, aby móc osiągnąć ten cel? Przeczytaj poniższy tekst, by poznać odpowiedź na to pytanie.

Salon jak z żurnala – co jest konieczne?

Salon to miejsce, w którym zazwyczaj podejmuje się gości. W związku z tym oczywiste wydaje się, by przygotować go w taki sposób, który będzie przyciągał uwagę gości swoim ciekawym, eleganckim stylem. W takim przypadku świetnie sprawdzą się nowoczesne rozwiązania, które znajdziesz na przykład w ofercie sklepu internetowego https://www.indelo.pl/. Ważne jest przy tym, by zachować raczej stonowane, neutralne barwy takie jak na przykład:

– beż,
– biel
– kolor szary.

Zbyt jaskrawe kolory mogą powodować wśród gości rozkojarzenie, zaś zastosowanie ciemnej, ponurej kolorystyki nie nastraja optymizmem.

Gdzie usiąść? Eleganckie pufy i sofy do salonu

Jednym z elementów każdego salonu powinny być pufy do salonu. Warto, byś wybrał takie egzemplarze, które cechują się jasnymi barwami (mogą być to na przykład miękkie, beżowe pufy welwetowe). Jeśli szczególnie zależy Ci na tym, by dbać o elegancję i przepych w salonie, zdecyduj się na wariant wyposażone w nóżki koloru złotego. Ten pozornie nieznaczący detal może dodać wiele pikanterii.

Jeśli z kolei chodzi o sofy, to warto zdecydować się na szary wariant kolorystyczny – dzięki temu sprawdzi się on zarówno we wnętrzach urządzonych w stylu minimalistycznym, jak i nowoczesnych salonach.

Stolik kawowy – element niezbędny w każdym salonie

Oczywiście, meble do siedzenia to w przypadku salonu element ważny, lecz nie jedyny. Niezbędny jest także stolik kawowy (ewentualnie ława), czyli absolutne must have podczas spotkań z gośćmi. Ciekawym rozwiązaniem są okrągłe ławy miedziane (są one produkowane między innymi przez markę Halmar), w przypadku których blat jest wykonany z połyskującego, czarnego szkła. Minimalistyczny charakter takiego rozwiązania sprawia, że jest to produkt idealny dla miłośników wystroju wnętrz w stylu nowoczesnym.

Z kolei zwolennicy abstrakcyjnych, kubistycznych kształtów powinni zdecydować się na ławę w kształcie… sześcianu (do takich należy między innymi ława Hilton). Oczywiście, możliwy jest także wybór bardziej klasycznego rozwiązania, czyli modeli, w których blat jest wykonany z drewna lub płyty MDF pokrytej okleiną.

O co jeszcze warto zadbać, przygotowując salon?

Podczas aranżacji salonu warto zadbać także o takie pozornie nieznaczące dodatki, jak na przykład zegary ścienne. Odpowiednio wybrane, mogą one dodać wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Jeśli chodzi o zegary, to warto zwrócić uwagę zarówno na rozwiązania tradycyjne (drewniane zegary ścienne do salonu, w tym np. zegary dębowe ze wskazówkami koloru złota), jak i nowoczesne (zegary naklejane lub minimalistyczne zegary ścienne elektroniczne).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here