Adwokat w Europie, czyli pomoc prawna za granicą

Polacy obecni byli i są w każdym zakątku świata, ale przystąpienie Polski do struktur Unii Europejskiej sprawiło, że upadły wszelkie ograniczenia dla pobytu w krajach członkowskich, pracy i osiedlania się. Wbrew pozorom uzyskanie praw do pracy w UE sprawiło, że jeszcze łatwiej podróżuje się do państw spoza jej granic. Możliwość podróżowania i osiedlania się, a przede wszystkim prowadzenia niezależnego życia za granicą obok profitów z tego tytułu przyniosło szereg problemów wynikających z obecności różnic historycznych, prawnych czy obyczajowych.

Adwokat w Europie na codzienne problemy

Adwokat w Europie to zbiór usług prawnych, a jednocześnie nazwa firmy i nazwa strony, odnoszącej się do wszelkich potencjalnych problemów, na jakie obywatel Polski może trafić za granicą w sferze odszkodowawczej. Pomoc prawna za granicą Adwokat w Europie specjalizuje się w pomocy prawnej dla osób, które uległy wypadkom za granicą, ale też dla tych, którzy oczekują odszkodowań z racji gwałtownych i nieprzewidzianych zdarzeń. Adwokat w Europie kieruje roszczenia oraz pozywa w imieniu klienta zagraniczne towarzystwa ubezpieczeniowe. Dzięki temu osoba poszkodowana ma szansę na znacznie wyższe odszkodowanie w procesie likwidowania szkody niż gdyby zdała się wyłącznie na system reprezentacji zagranicznego towarzystwa ubezpieczeń.

Aby zrealizować usługi z tego obszaru, każdy prawnik zatrudniony w firmie musi doskonale znać przepisy prawa obowiązującego w kraju, w którym wypadek się wydarzył. Musi doskonale poruszać się w meandrach prawa obcego kraju i nie obawiać się nawet najbardziej restrykcyjnego systemu. Adwokat w Europie nie mógłby z takim powodzeniem funkcjonować na gruncie obcego prawa, gdyby nie współpracował ściśle z partnerami w państwie, gdzie zdarzenie miało miejsce. Dzięki kooperacji z zagranicznymi adwokatami, rzeczoznawcami, notariuszami czy radcami prawnymi cały proces odszkodowawczy może zakończyć się powodzeniem i na korzyść klienta.

Adwokat w Europie na rzecz klienta

Adwokat w Europie gwarantuje swoim klientom kompleksową obsługę prawną w toku procesu odszkodowawczego. Dba o interesy klienta na etapie postępowania przedsądowego oraz już w sądzie, gdy ważą się losy procesu. Prawnicy związani z Adwokatem w Europie biorą na siebie każde z zobowiązań wynikających z przebiegu procesu. Prowadzą korespondencję w języku kraju, w którym miało miejsce wydarzenie, dokonują tłumaczenia dokumentów, weryfikują orzeczenia wydawane przez towarzystwa ubezpieczeniowe. W razie potrzeby pozyskują dokumentację medyczną znajdującą się w szpitalu czy dokumentację policyjną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here