Co oznacza kompleksowe wykończenie wnętrz

Obecnie oglądając oferty profesjonalnych ekip budowlanych, łatwo natrafić na określenie- kompleksowego wykończenia wnętrz. Czy wiesz, co konkretnie ono oznacza? Odpowiedź znajdziemy poniżej.

Standard deweloperski

W dzisiejszych czasach kupując mieszkanie na rynku pierwotnym, najczęściej jest one oddawane w standardzie deweloperskim. Warto jednak wiedzieć, że nie ma jednej, formalnie ugruntowanej definicji tego stanu. Przed podpisaniem umowy deweloperskiej powinieneś ją dokładnie przeanalizować, oraz dopytać do dana firma oferuje w ramach https://urzadzamypodklucz.pl/ wykończania wnętrza. Do najczęstszych prac wchodzących w stan deweloperski zaliczyć można: drzwi antywłamaniowe, okna PCV, otynkowane ściany. Nie ma mowy o położeniu podłogi. Tutaj w grę wchodzi jedynie wylewka. W niektórych ofertach deweloperów znaleźć można w ofercie biały montaż tzw. założone sanitariaty. Instalacja jednak najczęściej jest już po stronie kupującego. W związku z powyższym, wiadomo, że standard deweloperski nie umożliwia korzystania z mieszkania. Możliwości zamieszkania zaczynają się po przeprowadzeniu remontu wykończeniowego.

Wykończenie pod klucz

Firmy budowlane coraz chętniej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, dołączając do swoich ofert kompleksowe wykończenie mieszkań pod klucz. Warto wiedzieć, co oznacza to hasło. Klient decydujący się na taką ofertę, oczekuje że otrzyma mieszkanie gotowe do zamieszkania. Wiadomo, że każda firma inaczej określi swój zakres prac. Co do zasady wykończenia pod klucz, prace obejmą na pewno przygotowanie do użytkowania kuchni, łazienki, oraz pokoi.

Łazienka

Łazienka będzie wykończona pod kątem montażu sanitariatów, czyli toalet, oraz umywalek. Zakończone zostanie również kafelkowanie. Jeśli zależy Ci na podwieszanych sufitach, oraz oświetleniu, prace powinny je obejmować. Do użytkowania będą wszystkie przyłącza, oraz urządzenia.

Kuchnia

Pomieszczenie kuchenne może być przygotowane przez ekipy poprzez pomalowanie ścian, oraz wyłożenie kafelek, oraz wykończenia podłogi. Oferta ekip nie obejmie montażu pieca, płyty indukcyjnej, oraz kuchennych szafek. Do tych czynności należy zatrudnić innych usługodawców.

Pokoje

W pokojach zastaniesz wykończone ściany, oraz podłogi. Prace polegać będą na szpachlowaniu, kładzeniu tynków, tapetowaniu, oraz gruntowaniu. Zależnie od preferencji, ekipa położy parkiet, lub panele. Jeśli deweloper nie oddał mieszkania z parapetami, ekipa podejmie się tego zadania wraz z wykończeniem stolarki okiennej. Dodatkowo zaoferować mogą montaż rolet, oraz żaluzji.

Kompleksowy remont

Jeśli jesteś zdecydowany na kompleksowy remont pod klucz, oczekujesz, że jego efektem będzie nieruchomość do której, wystarczy się tylko wprowadzić. Specjaliści budowlani konstruują w taki sposób oferty, aby zadowolić każdego klienta. Najczęściej w ich ofertach jest kilka wersji wykończenia wnętrza. Pakiety te, mogą różnić się miedzy sobą zakresem prac, standardem, oraz jakością użytych do remontu materiałów. Dzięki temu klientowi, łatwiej dopasować do siebie konkretne usługi firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here