Czy warto inwestować w kołdry obciążeniowe

Zastanawiasz się, jakie są korzyści płynące z używania kołdry obciążeniowej? Szukasz informacji o tym, u kogo dobrze sprawdzi się kołdra obciążeniowa? A może nie wiesz, jak obchodzić się z kołdrą obciążeniową i jak dbać o jej świeżość? Sprawdź, co warto wiedzieć o kołdrach obciążeniowych, jak je pielęgnować i jakie efekty można uzyskać, przy regularnym użytkowaniu jej.

Czym jest kołdra obciążeniowa?

Kołdra obciążeniowa to jeden z tych produktów, który zyskuje na popularności odkąd coraz głośniej i odważniej mówi się o diagnozie autyzmu. Razem z szerzeniem informacji o tej skomplikowanej przypadłości i różnych jej odmianach, więcej mówi się także o odczuciach sensorycznych oraz produktach, które pozytywnie na nią wpływają. Koce i kołdry obciążeniowe to jedne z tych produktów, które swoim ciężarem pozwalają na uspokojenie układu współczulnego i zrelaksowanie osoby w sytuacji stresowej. Ten produkt nie działa korzystnie tylko i wyłącznie na osoby w spektrum autyzmu, ale także i na innych użytkowników.

Jakie są korzyści z używania kołdry obciążeniowej?

Kołdrę obciążeniową od zwykłej kołdry odróżnia przede wszystkim jej waga. Dobra kołdra obciążeniowa powinna być przebadanym produktem medycznym, który jest dopasowany do indywidualnych potrzeb danej osoby. To oznacza dopasowanie jej nie tylko rozmiarem i szerokością do swoich prywatnych preferencji, ale przede wszystkim dobranie odpowiedniej wagi produktu. Waga kołdry powinna oscylować wokół 10% masy ciała osoby, która będzie pod nią spała. Dzięki temu ciężar pozytywnie wpłynie na proces odprężenia, relaksacji, a co za tym idzie, na poprawę jakości snu. Lepsza regeneracja oznacza także więcej energii każdego poranka na wykonywanie codziennych czynności. Po kołdry obciążeniowe warto sięgać między innymi przy zaburzeniach snu, ADHD, zaburzeniach autystycznych, stanach lękowych, przewlekłym stresie, problemach z odbieraniem bodźców czuciowych ze świata zewnętrznego, a także przy nadmiernej ruchliwości i problemach z wyciszeniem się.

Co jeszcze warto wiedzieć o kołdrach obciążeniowych?

Kołdry obciążeniowe mogą być także antyalergiczne, czyli dopasowane do osób, które zmagają się z różnego rodzaju uczuleniami. W przypadku alergii warto także dbać o odpowiednią pielęgnację kołdry obciążeniowej i o jej regularnym praniu. Można to robić w pralce, o ile dane urządzenie jest przystosowane do produktów o wskazanej wadze. Jeśli koc będzie zbyt ciężki, może doprowadzić do uszkodzenia pralki.

Kołdrę obciążeniową można zakupić przez internet, na przykład na  stronie https://huggymoon.eu/. Przed wybraniem kołdry dla siebie, warto skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą i upewnić się, czy przy danej przypadłości można taką kołdrę w ogóle stosować. Jeśli tak, są to kołdry ręcznie szyte, przyjazne dla środowiska i certyfikowane. Ponadto są to kołdry przyjazne dla zwierząt, więc można z nich korzystać nawet w domach i mieszkaniach, w których czworonogi regularnie odwiedzają łóżka swoich właścicieli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here