wypadanie włosów

Gęste, lśniące i zdrowe włosy to marzenie niejednej osoby. Ich nadmierne wypadanie może przysporzyć wielu zmartwień, bowiem problem ten dotyka nie tylko mężczyzn, ale i kobiety. Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów i jaką zastosować terapię?

Wypadanie włosów – gdzie leży źródło problemu?

Bez wnikliwych badań i obserwacji, bardzo ciężko na pierwszy rzut oka stwierdzić, co jest jednoznaczną przyczyną utraty włosów. Problem ten może się nasilać w okresie przesilenia jesiennego lub wiosennego, dużo kobiet traci włosy również po ciąży. Niekiedy objaw ten może sugerować i wskazywać na chorobę. Do najpopularniejszych schorzeń i chorób przyczyniających się do wypadania włosów zalicza się choroby tarczycy, toczeń układowy, zespół policystycznych jajników, anemia lub stan zapalny skóry głowy. Chcesz sprawdzić stan swojego zdrowia? Pożyczka online umożliwi Ci przeprowadzenie różnych badań i wnikliwych analiz lekarskich.

Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów?

Organizm ludzki i wszystkie zachodzące w nim procesy są ze sobą ściśle powiązane. Ogromny wpływ na kondycję skóry czy włosów ma nasza codzienna dieta. Gdy zaobserwujemy u siebie znaczną utratę włosów, należy przyjrzeć się trybowi życia, ilości snu, a także stresu. Te czynniki mogą znacząco wpłynąć na osłabienie organizmu, a w rezultacie przyczynić się do wypadania włosów. Nasza dieta powinna być bogata w cynk, żelazo, białko, witaminę A, C i E, dzięki czemu kondycja włosów będzie utrzymana na wysokim poziomie. Ponadto warto spożywać pełnoziarniste pieczywo, warzywa, kasze, a także soki warzywno-owocowe.

Gdy dieta nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, warto stosować specjalne preparaty do wmasowywania w skórę głowy. Powstają one na bazie keratyny, aminokwasów, a także wielu minerałów i witamin. Ponadto skórę głowy powinno się oczyszczać za pomocą peelingów i szamponów, które są przeznaczone do włosów osłabionych.

Jedną z popularniejszych metod powstrzymującą wypadanie włosów jest systematyczne korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej. Należy do nich między innymi mezoterapia igłowa na włosy. Za pomocą kaniuli podaje się odpowiednio dobrane substancje czynne, które wstrzykuje się w skórę głowy. Często wykorzystuje się także osocze bogatopłytkowe, pozyskiwane z krwi pacjenta. Mimo iż jest to zabieg wykonywany przy użyciu igieł, jest on bezbolesny, a na życzenie specjalista może podać znieczulenie miejscowe. Efekty można zauważyć już po kilku wizytach, kiedy to proces wypadania włosów zostanie zatrzymany, a preparat pobudzi nowe cebulki do wzrostu. Zastanawiasz się nad zabiegiem medycyny estetycznej na włosy? Pożyczka online umożliwi Ci realizację tego planu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here