Liposukcja laserowa

Miejscowa otyłość to bardzo częsta przypadłość, która charakteryzuje się nagromadzeniem tkanki tłuszczowej w jednym miejscu. Problem ten jest wyjątkowo niepodatny na odchudzanie (dietę i aktywność fizyczną). Bardzo często dotyczy osób o prawidłowej masie ciała. Na szczęście istnieje skuteczny sposób usuwania opornej tkanki tłuszczowej – liposukcja laserowa.

Liposukcja laserowa – skuteczna metoda usuwania miejscowej otyłości

Liposukcja to zabieg, który skierowany jest do osób o prawidłowej masie ciała lub z lekką nadwagą, zmagających się z tzw. miejscową otyłością. Problem ten objawia się na przykład wystającym brzuchem, który nie zmniejsza się, mimo ćwiczeń i diety. Wynika to z nagromadzenia się opornej tkanki tłuszczowej w okolicy talii. W takiej sytuacji warto rozważyć laserową liposukcję brzucha, dzięki której w stosunkowo bezpieczny sposób możemy pozbyć się tego problemu na zawsze. Liposukcja polega bowiem na bezpośredniej redukcji tłuszczu z organizmu, zatem pod warunkiem utrzymywania zdrowego stylu życia, miejscowa otyłość w tym miejscu nie powinna już powracać.

Jak wygląda odsysanie tłuszczu z pomocą lasera?

Liposukcja laserowa, czyli zabieg LipoLife 3G, z którego skorzystamy m.in. w warszawskiej Klinice Miracki, to innowacyjny system, składający się z:

  • lasera diodowego o długości fali 1470 nm w systemie radialnym,
  • dwóch pomp ssących,
  • zintegrowanej pompy perystaltycznej do podawania znieczulenia.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Jeżeli nie ma przeciwwskazań medycznych, na specjalne życzenie, można zastosować znieczulenie ogólne (narkozę). Laser diodowy w formie cienkiego światłowodu wprowadzany jest przez niewielkie nacięcie w skórze bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Następuje rozbicie tłuszczu do stanu półpłynnego, co ułatwia jego odessanie przy pomocy cienkiej kaniuli. Włókno światłowodu emituje fale lasera w sposób radialny, czyli w obszarze 360° wokół siebie. Rozwiązanie to skraca czas trwania zabiegu i zwiększa obszar działania lasera. Równomierne rozprowadzenie fali przyczynia się również do zminimalizowania ryzyka poparzeń, a także zwiększenia precyzji zabiegu.

Podczas liposukcji laserowej głębokie warstwy skóry podgrzewane są do temperatury około 70°C. Proces ten pobudza termicznie fibroblasty i zwiększa produkcję włókien kolagenowych, co przyczynia się do obkurczenia skóry i zwiększenia jej sprężystości.

Sprawdź też zabieg https://easywaxing.pl/pl/oxybrazja/

Mocne strony liposukcji laserowej

Liposukcja laserowa, to obok liposukcji kawitacyjnej (ultradźwiękowej), najlepsza alternatywa dla klasycznej metody odsysania tłuszczu. Zastosowanie lasera umożliwia przeprowadzenie mało inwazyjnego zabiegu i skrócenie do minimum okresu rekonwalescencji.

Najważniejszym efektem zabiegu jest oczywiście widoczna redukcja tkanki tłuszczowej na danym obszarze, ale to nie wszystko. Dzięki zastosowaniu wysokiej temperatury laser ma również właściwości ujędrniające. Liposukcja laserowa pozostawia więc ciało szczuplejsze i jędrniejsze.

Łagodny przebieg zabiegu LipoLife 3G pozwala na wykorzystanie go do wyszczuplania miejsc delikatnych, np. podbródka czy twarzy. Laserowa liposukcja pomocna jest również w leczeniu ginekomastii tłuszczowej (lipomastii), czyli przerostu gruczołu piersiowego u mężczyzn.

Tkankę tłuszczową, pobraną podczas liposukcji laserowej, można ponownie wykorzystać. Podczas tego samego zabiegu wykonywany jest lipotransfer, czyli przeszczep tkanki tłuszczowej w miejsce wymagające powiększenia lub odmłodzenia, np. piersi, pośladki, twarz.

Jeżeli zainteresował Cię zabieg liposukcji laserowej i zastanawiasz się, czy sprawdzi się on również w Twoim przypadku, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here