Karboksyterapia – czym jest?

0
597

Postęp medycyny sprawi, że dostępnych jest coraz więcej nowych technologii oraz zabiegów, które przynoszą doskonałe efekty. Współczesne gabinety piękności coraz częściej oferują klientów bezpieczne oraz bezinwazyjne terapie, które nie wymagają okresu rekonwalescencji. Często już na drugi dzień lub jeszcze tego dnia samego dnia, pacjenci mogą wrócić do swoich codziennych aktywności. Przykładem popularnego zabiegu jest karboksyterapia. Dowiedz się, na czym polega.

Karboksyterapia – czym jest i jak przebiega?

Coraz więcej osób zaczyna interesować się zabiegiem, jakim jest karboksyterapia Warszawa. Potwierdzona klinicznie skuteczność tej terapii, przystępne ceny oraz wysoki poziom bezpieczeństwa spowodowały, że zabieg ten zyskał sporo zwolenników. Na czym tak naprawdę polega? Do jego przeprowadzenia wykorzystuje się dwutlenek węgla. Cały proces polega na jego podskórnej aplikacji z użyciem kontrolowanych dawek oraz medycznego sprzętu. Podanie dwutlenku węgla działa dwufazowo – z jednej strony odpowiada za silne rozszerzenie naczyń, co zwiększa przepływ krwi oraz wzrost stężenia tlenu w danym obszarze. Przyczynia się to do powstania nowych naczyń krwionośnych oraz udrożnienia tych zwężonych. Powstaje w ten sposób kontrolowany stan zapalny, który prowadzi do produkcji kolagenu i elastyny. Karboksyterpia powoduje też mechaniczne rozbicie złogów tłuszczowych, czyli zjawisko lipolizy. Zwiększa drenaż limfatyczny, co także przynosi dobre efekty.

Wskazania do zabiegu oraz efekty

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu karboksyterapi? Wiele osób decyduje się na tę terapię, aby usunąć cienie i obrzęki pod oczami. Jest ona jednak skuteczna także w innych sytuacjach – aby pozbyć się problemu wypadania włosów, cellulitu czy rozstępów. Pomaga w walce z nagromadzoną tkanką tłuszczową, występującą w różnych miejscach – na przykład na brzuchu, udach czy podbródku. Zabieg stosowany jest jako profilaktyka anti-age w walce ze zmarszczkami oraz wiotką skórą. Jak długo utrzymują się pozytywne efekty? W niektórych przypadkach są one trwałe – na przykład rozstępy nawet po długim czasie nie wracają do pierwotnego stanu. Najczęściej poleca się wykonanie całej serii zabiegów oraz terapii przypominającej – najlepiej raz na 3 miesiące. Dużo zależy jednak od początkowego stanu pacjenta oraz trzymania się zaleceń pozabiegowych. Skąd możesz wiedzieć, ile zabiegów powinieneś wykonać? Zazwyczaj szacunkową liczbę podaje lekarz podczas pierwszego spotkania. Zazwyczaj 6 wizyt jest wystarczających, aby osiągnąć pożądane efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here