Niezwykła rola chirurga dentysty w Bielsku-Białej

Chirurgia stomatologiczna jest jedną z dyscyplin, w której podstawą leczenia są metody chirurgiczne, które często wymagają naruszenia tkanek. Jakie zabiegi wykonują? W jaki sposób usuwane są zęby mądrości i jak wygląda proces rekonwalescencji?

Jakie zabiegi wykonuje chirurg stomatolog w Bielsku-Białej?

Specjalista, jakim jest chirurg dentysta Bielsko-Biała przez pacjentów kojarzony jest głównie z ekstrakcją zębów, głównie trzonowych, których usunięcie może przysporzyć sporo trudności. Chirurg, który dysponuje odpowiednią wiedzą oraz specjalistycznym sprzętem poradzi sobie z każdym, nawet najtrudniejszym przypadkiem. Często do gabinetu dentysty w Bielsku-Białej zgłaszają się osoby, u których konieczne jest usunięcie zęba mądrości. Warto wiedzieć, że ósemki to specyficzne zęby, które nie u każdego występują, a jeśli nawet obecne są zalążki zębów, to zdarza się, że u części osób ząb nie wychodzi lub pojawia się ponad dziąsłem tylko częściowo. Mówi się wówczas o częściowo lub całkowicie zatrzymanej ósemce. Jest to sytuacja wymagająca konsultacji ze specjalistą.

Poza usuwaniem zębów chirurg stomatolog wykonuje także zabiegi, jak np. podniesienie dna zatoki szczękowej, dłutowanie zęba, resekcja wierzchołków korzeni. W szczególnie skomplikowanych sytuacjach chirurg stomatolog jest członkiem interdyscyplinarnych zespołów lekarskich, zajmujących się planowaniem i realizacją leczenia w ramach chirurgii rekonstrukcyjnej jamy ustnej, szczęki i żuchwy.

Chirurgiczne usuwanie ósemek w Bielsku-Białej

Profesjonalne zabiegi usuwania ósemek w Bielsku-Białej umówić można w klinice https://dentalcity.com.pl/uslugi/chirurg-stomatolog-bielsko/. Zespół specjalistów, dysponujący najnowszym, profesjonalnym sprzętem potrafi poradzić sobie z każdą sytuacją. Bardzo często zabiegi, które wykonywane są w Klinice Dental City są niezbędne, aby rozpocząć skuteczne leczenie ortodontyczne. Rozpoczyna się ono wykonania badań, w tym specjalistycznego RTG, ukazującego ułożenie wszystkich zębów. To dzięki niemu specjalista wie czy u pacjenta są zęby mądrości lub ich zalążki. Usuwanie ósemek często odbywa się na zlecenie innego lekarza. Ortodoncja Bielsko-Biała i chirurgia współpracują ze sobą, aby pomóc pacjentowi w sposób kompleksowy i skuteczny.

Poza wskazaniami ortodontycznymi, ósemki usuwane są również dlatego, że ze względu na budowę anatomiczną nie ma dla nich miejsca w łuku zębowym lub pojawiają się nad linią dziąsła tylko częściowo, co powodować może silne dolegliwości bólowe.

Rekonwalescencja po usuwaniu ósemek w Bielsku-Białej

Po wykonanym zabiegu dentyści Bielsko przyjmujący w Dental City dokładnie instruują pacjenta o sposobie dalszego postępowania. Po ekstrakcji należy odpoczywać oraz unikać wysiłku fizycznego. Przez 2 godziny po wykonanym zabiegu nie można jeść i pić. W dniu zabiegu należy też zrezygnować z gorących napojów i posiłków, stawiając na pokarmy w postaci płynnej i miękkiej. Jeśli podczas zabiegu założone zostały szwy – lekarz ustali odpowiedni termin ich ściągnięcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here