Czy potrzebujesz odżywki koloryzującej

Wszyscy jesteśmy zwolennikami żywego koloru włosów – dopóki nie zacznie on blaknąć. Dlatego właśnie dodanie do swojej pielęgnacji włosów odżywki utrwalającej kolor może okazać się dla Ciebie zbawienne. Prawda jest taka, że choć kolorowe odcienie mogą wyglądać absolutnie oszałamiająco na Twoich kosmykach, mogą być nieco wymagające w utrzymaniu. Prawdopodobnie wymieniłaś już swój szampon na produkt przeznaczony do włosów farbowanych, ale co z odżywką do włosów farbowanych? Poniżej przedstawiamy wszystko, co musisz wiedzieć o tym modnym produkcie do pielęgnacji włosów – od tego, czym jest, po to, kto powinien go używać.

Czym jest odżywka koloryzująca?

Odżywka do włosów farbowanych jest dokładnie tym, na co wygląda – odżywką, która nakłada kolor na włosy. Odżywki te są zazwyczaj używane do poprawiania kolorowych odcieni, pokrywając Twoje pasma tymczasowym kolorem dzięki niewielkiej ilości pigmentu, który zawierają. Ponieważ odżywki te nakładają kolor na Twoje pasma, nie ma potrzeby sięgania po rozjaśniacz do włosów przed ich użyciem. Poszukaj raczej formuły przeznaczonej specjalnie dla Twojego typu i koloru włosów. Niektóre odżywki koloryzujące mogą być również stosowane na bardziej tradycyjnych odcieniach (takich jak brąz i blond), aby wzmocnić kolor, podobnie jak w przypadku błyszczyka lub glazury do włosów.

Kto powinien stosować odżywkę ożywiającą kolor?

Jak już wspomnieliśmy, odżywki koloryzujące są przeznaczone dla osób, które mają kolorowe włosy. Są one doskonałym sposobem na odświeżenie, utrzymanie lub podkreślenie żywego odcienia. Jeżeli jesteś posiadaczką jednego z najnowszych trendów w koloryzacji włosów, dodanie odżywki koloryzującej do swojej cotygodniowej pielęgnacji może okazać się warte uwagi.

Częstotliwość stosowania odżywki koloryzującej zależy od produktu, którego używasz. Podczas gdy niektóre odżywki do włosów farbowanych mogą być stosowane codziennie, inne powinny być używane tylko raz w tygodniu. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami, które są zgodne z odżywką do włosów, której używasz!

Jak używać odżywki koloryzującej?

Krok 1 umyj włosy

Tak jak w przypadku podczas zwykłej pielęgnacji włosów zacznij od umycia pasm szamponem przeznaczonym do włosów farbowanych.

Krok 2 sięgnij po odzywkę

To właśnie tutaj wkracza Twoja odżywka koloryzująca! Nałóż ją na swoje pasma tak, jak zwykłą odżywkę, wmasowując ją w swoje włosy. Pozostaw formułę na włosach przez czas określony na opakowaniu wybranej przez Ciebie odżywki – może się on różnić w zależności od produktu i odcienia – a następnie dokładnie spłucz.

Szampon i odżywka, których używasz codziennie, mogą mieć ogromny wpływ na kondycję Twoich włosów. Jeśli masz kolor włosów, który ma tendencję do wpadania w brąz, taki jak blond, srebrny lub włosy rozjaśniane, rozważ dodanie do swojej pielgnacji odżywki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here