Jak zadbać o użytkowanie telefonu

W dzisiejszych czasach smartfon to obowiązkowy sprzęt, który posiada już niemal każdy. Nikogo nie dziwi widok kilkuletniego dziecka z telefonem w ręką lub też seniora, która wysyła SMS do swoich wnuków. I chociaż smartfony są tak powszechne i wydaje nam się, że używanie ich jest niezwykle łatwe, to wiele osób popełnia błędy, poprzez które sprzęty te gorzej działają lub szybciej się psują. Co do nich należy?

Błędy w użytkowaniu smartfona – jakie są najczęściej popełniane?

Jednym z częstych błędów w użytkowaniu smartfona jest zapominanie o aktualizacji systemu. Przez to nie tylko nie korzystamy w nowych funkcji, ale też pozbawiamy sprzęt należytej ochrony. Warto pamiętać, że producenci smartfonów oraz oprogramowania, cały czas pracują nad ulepszaniem ich. Instalowanie aktualizacji jest niezbędne, aby utrzymać telefon w dobrym stanie. Zatrzymując się w temacie bezpieczeństwa, można zwrócić uwagę na kolejny często popełniany błąd przez użytkowników smartfonów – instalowanie aplikacji z niesprawdzonych źródeł. Może się zdarzyć, że jakaś aplikacja bardzo nas będzie interesować, ale nie ma jej w sklepie Google lub AppleStore – w przypadku, gdy jest przez Ciebie używany iPhone 8 plus lub inny telefon z iOS. W takiej sytuacji wiele osób decyduje się na pobranie jej z zewnętrznego źródła – jeżeli jest to oficjalna strona producenta, nie musimy się obawiać, jednak sciąganie aplikacji z przypadkowych miejsc prędzej czy później może skończyć się awarią lub uszkodzeniem telefonu. Aby zapewnić bezpieczeństwo swojemu urządzeniu warto pamiętać też o ustawieniu trudnych PIN’ów oraz wzorów do odblokowania ekranu – nie powinno to być zestawienie identycznych cyfr czy następujących po sobie znaków.

Inne błędy w użytkowaniu smartfonów

Bardzo powszechnym błędem, który popełnia większość użytkowników smartfonów jest nieużywanie folii ochronnych oraz etui. Nowoczesne telefony są bardzo atrakcyjne, jednak też bardzo delikatne. Niemal każdy upadek kończy się rozbiciem ekranu, a trzymanie urządzenia w kieszeni to tylko kwestia czasu, kiedy pojawiają się na nim rysy. Aby temu zapobiec wystarczy postarać się o dopasowane etui oraz szkło lub folie ochronną na ekran. Na dobrą kondycję urządzenia wpływa też sposób ładowania baterii – dawniej mówiono, że lepiej poczekać aż się całkowicie rozładuje, a następnie naładować ją do 100%. Nowoczesne telefonu ładujemy w zupełnie inny sposób – o wiele lepiej podłączać je do ładowania często, ale krótko. Powinno się to robić, gdy poziom baterii spada do 20%. Wystarczy naładować telefon do 80-90%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here