czym sprać długopis

Szkoła wymaga od ciebie bezustannego robienia notatek. Niemalże bez przerwy piszesz coś w zeszytach, podręcznikach i książkach do ćwiczeń. Zawsze masz przy sobie przynajmniej jeden długopis, aby móc nim coś szybko naskrobać. A im więcej piszesz, tym większe ryzyko, że koniec końców przytrafi ci się mały wypadek w pracy i przypadkowo naniesiesz wkład z długopisu tam, gdzie nigdy nie chciałbyś go spotkać. No stało się. Właśnie twoja koszula została przyozdobiona piękną i wyraźną plamą z długopisu. Całe szczęście nie musisz martwić się o to, że ciuch trafi do kosza, bo właśnie z tego tekstu dowiesz się, czym sprać długopis. Uratujesz w ten sposób każde ubranie, które przez przypadek zostanie zaplamione.

Pierwszy sposób świetnie zadziała na starsze plamy, które zdążyły już trochę zaschnąć.

Jeżeli więc dopiero teraz zorientowałeś się, że twoja koszula lub bluzka jest zaplamiona długopisem, a nawet nie pamiętasz, kiedy mogło się to zdarzyć, możesz sięgnąć tylko po jeden produkt spożywczy – zwykłą cytrynę. Wyciśnij z niej sok lub ewentualnie skorzystaj z gotowego kwasku cytrynowego. Zabrudzone ubranie nasącz kwaskowatym płynem i pozostaw na kilkanaście minut, a następnie wypierz normalnie w pralce. Koniecznie zastosuj też dobry płyn do płukania, aby zniwelować aromat cytryny. Jest to bardzo skuteczna metoda, która znakomicie radzi sobie także z plamami wykonanymi piórem.

koszule

Drugi sposób przypomina częściowo ten pierwszy, ale do jego zastosowania nie potrzebujesz ani cytryny, ani tym bardziej kwasku cytrynowego. Jeżeli więc akurat nie masz takich produktów w lodówce czy szafkach kuchennych, ale za to dysponujesz butelką lub kartonikiem kefiru, możesz spróbować wyczyścić plamę właśnie takim mlecznym napojem. Kwaśne mleko zadziała tu fantastycznie. Metoda wydaje się dziwna, ale jeżeli tylko ją wypróbujesz, przekonasz się sam, że ona naprawdę działa. Z kefirem bądź maślanką musisz postąpić dokładnie tak samo jak z cytryną. W wybranym mlecznym napoju moczysz zabrudzone ubranie, następnie odczekujesz kilka minut i pierzesz je w wodzie z dodatkiem mydła. Tutaj również pamiętaj o wypłukaniu tkaniny w aromatycznym płynie. Nie chcesz przecież pachnieć kefirem bądź maślanką.

Czasami jednak plama potrafi być tak uparta, że nijak nie podda się działaniu ani cytryny, ani tym bardziej kwaśnego mleka. No to czym sprać długopis, który wciąż nie chce zejść? Zajrzyj do swojej łazienki. Poszukaj w niej najzwyklejszego lakieru do włosów. Następnie opłucz ubranie pod bieżącą wodą i postaraj się zetrzeć z niego nadmiar tuszu. Ułóż pod nim zwykły ręcznik i zacznij spryskiwać zabrudzenie lakierem do włosów.

Będziesz potrzebować sporej ilości tego produktu kosmetycznego, gdyż musi on w całości pokryć ciemną plamę. Teraz nie pozostaje ci już nic innego jak tylko wrzucić ciuch do pralki. Po takim zwykłym praniu powinien wyglądać jak nowy – jeżeli jednak tak się nie stało, spróbuj zastąpić lakier do włosów samym spirytusem bądź zmywaczem do paznokci (one powinny zadziałać nieco silniej).

Pozostając w temacie łazienki, możesz poszukać w niej jeszcze jednego produktu, który w teorii też potrafi usunąć plamy z długopisu. A jest nim pasta do zębów. Na pewno zawsze ją masz, dlatego zawsze też możesz jej szybko użyć. Co prawda nie usuniesz nią plam z ubrań, ale za to wyczyścisz te, do których doszło na podłodze. A na pewno nieraz zdarzyło ci się także zabrudzić długopisem właśnie parkiet.

pranie

Co wtedy? Zamiast trzeć go na siłę wodą wymieszaną z uniwersalnym płynem, lepiej podejdź do tego sposobem i wykorzystaj wybielające działanie pasty do zębów. Niewielką jej ilość wetrzyj w plamy po długopisie i zostaw tak na kilkanaście, a najlepiej kilkadziesiąt godzin. Na drugi dzień sprawdź stan podłogi, zetrzyj plamę i umyj ją samą wodą. Po zabrudzeniu nie powinno być żadnego śladu!

Teraz już wiesz, czym sprać długopis, dlatego gdy następnym razem przytrafi ci się podobny wypadek, bardzo szybko poradzi sobie z zaistniałym problemem. Na pewno warto więc zapamiętać przynajmniej jedną z powyższych metod.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here