ściany w przedpokoju

Przedpokój to wizytówka domu. Jest to miejsce, które widzi każda odwiedzająca nas osoba. Warto zadbać, by już od progu mieszkanie wyglądało atrakcyjnie i gustownie. Czym wykończyć ściany w przedpokoju, by prezentowały się ciekawie, a jednocześnie były odporne na zabrudzenia i uszkodzenia?

Klasyczne rozwiązaniem

Zastanawiając się, czym wykończyć ściany w przedpokoju nie można zapomnieć o hicie dekoracyjnym ostatnich kilku lat. Cegła, bo o niej mowa, kilka lat temu przebojem weszła do naszych mieszkań i na razie nic nie wskazuje na to, by szybko miało się to zmienić.

Cegła jest bardzo charakterystycznym elementem dekoracyjnym, który sprawdzi się we wnętrzach klasycznych, czy industrialnych. Świetnie wygląda w mieszkaniach wysokich, takich jak kamienice, których wysokość jest często ponad 3 metry. Warto pamiętać, że czerwona cegła w małym, wąskim pomieszczeniu nie będzie wyglądała dobrze.

Cała ściana z cegły będzie przytłaczała mieszkanie i optycznie je zmniejszy. Wystarczy jednak zastosować połączenie cegły z białymi ścianami, by przedpokój stał się elegancki i wykwintny. Innym pomysłem na cegłę w przedpokoju może być zmiana jej koloru. Rezygnacja z klasycznej czerwonej cegły na rzecz białej sprawi, że przedpokój będzie wydawał się duży, przestronny i na pewno zyska wizualnie.

Szara cegła to również rozwiązanie, które sprawdzi się w małym przedpokoju. Szarość to kolor bardzo elegancki, który komponuje się z wieloma innymi barwami. Dzięki temu dodatki, które wykorzystamy pomogą bardzo szybko i niewielkim kosztem uzyskać inny charakter przedpokoju.

Tynk dekoracyjny – powiew nowości

Rozwiązanie bardzo efektowne i praktyczne. Dlaczego? Pod nazwą tynków dekoracyjnych kryje się bardzo wiele rozwiązań. Możemy zastosować tynk strukturalny, ciągnione, mozaikowe, zacierane, czy stiuki. Ich oryginalne wzory, wypukłości, czy imitacje naturalnych materiałów sprawią, że przedpokój będzie wyjątkowy i niepowtarzalny. Tynki dekoracyjne pasują do mieszkań zarówno w stylistyce nowoczesnej, jak i klasycznej.

Ogromną zaletą tynków dekoracyjnych jest materiał, z którego są wykonane. Dzięki swojej strukturze są one łatwe w utrzymaniu, a gdy zdarzy się zabrudzenie bez problemu można je wyczyścić.

mieszkania

Tapeta – klasycznie czy nowocześnie?

Przedpokój to miejsce, gdzie tapety umieszczane są nie od dziś. Nadal jest to modne rozwiązanie. Nowoczesne tapety mają bardzo ciekawe wzory i mogą ciekawie wyglądać w niejednym przedpokoju.

Zastanawiając się, czym wykończyć ściany w przedpokoju o charakterze współczesnym warto postawić na fototapetę. Wizerunek miasta, pięknej ulicy, czy rzędu latarni to ciekawa ozdoba, która ożywi przedpokój. Jeszcze nowocześniejszym rozwiązaniem są tapety 3D. Kule wypadające z tunelu, wzory geometryczne, czy obraz łąki bądź lasu zafascynują nie jednego gościa, który znajdzie się w przedpokoju. Projektanci zadbali, by różnorodność wzorów zadowoliła nawet najbardziej wymagających klientów.

Beton na ścianie – nowocześnie i surowo
Beton na ścianie, ze względu na swoją kolorystykę pasuje do wszystkich wnętrz. Trzeba jednak pamiętać, że sprawia on wrażenie bardzo surowego, zimnego materiału. Idealnie będzie się komponował z wnętrzem industrialnym, nowoczesnym.

czym wykończyć ściany w przedpokoju

Beton można ocieplić łącząc go z drewnem. Dzięki temu naturalnemu materiałowi, który budzi w nas ciepłe uczucia możemy ocieplić surowość betonu, a przedpokój uczynić bardziej przytulnym pomieszczeniem.

W połączeniu z betonem bardzo dobrze będzie wyglądała biel szaf, czy pozostałych ścian. Trzeba pamiętać, że beton w zbyt dużej ilości może być przytłaczający i spowodować, że przedpokój będzie wydawał się ciemny i mały. Beton sprawdzi się w przedpokoju szerokim, przestronnym.

Zastanawiając się, czym wykończyć ściany w przedpokoju trzeba wziąć pod uwagę wielkość przedpokoju. W wąskim oraz długim przedpokoju należy zastosować rozwiązania, które optycznie powiększą przestrzeń. Tu świetnie sprawdzi się tapeta, która daje ogromne możliwości aranżacyjne. Mając duży przestronny przedpokój można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i zastosować bardziej radykalne rozwiązania, jak ciemnoczerwona cegła, czy beton.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here