para

Nieraz ludzie mają olbrzymie dylematy związane z nieustannymi próbami odnalezienia sensu życia. Z punktu widzenia biologii, jedynym przyrodzonym celem naszej wegetacji na Ziemi jest przekazanie swoich genów dalej, a zatem rozmnażanie się. Nie jest to co prawda satysfakcjonująca odpowiedź dla poszukujących wyższego sensu w życiu, ale pozwala lepiej zrozumieć pewne pierwotne mechanizmy działające w ludzkim mózgu. Człowiek to istota stadna, która do normalnego funkcjonowania w środowisku potrzebuje społeczności.

Spośród mijających nas na szkolnych korytarzach, na uczelni, czy na ulicy ludzi, wybieramy kilkanaście lub kilkadziesiąt osobników, z którymi utrzymujemy bliższe stosunki. Z tej grupy natomiast wyłaniamy przyjaciół, a także partnera. Rożne są oczekiwania dziewczyn względem chłopaka i odwrotnie- mężczyzn względem ukochanej. Kobietom generalnie bardziej zależy na czułości, poczuciu bezpieczeństwa i psychicznym związku z partnerem.

Chłopaki natomiast bardziej skupiają się na doznaniach fizycznych, a więc częściej inicjują kontakty seksualne, tudzież pocałunki. Takie twierdzenie w żadnym razie nie oznacza, że mężczyźni nie potrzebują emocjonalnej strony związku, a kobiety intymnych zbliżeń. Są to jedynie opinie statystyczne na temat tego co bardziej kręci obie płcie. Problem pojawia się w sytuacji, gdy nastolatek w wieku około 15-18 lat, a więc w okresie burzy hormonalnej, chce odbyć stosunek ze swoją dziewczyną.

czy test ciążowy może kłamać

Często bowiem młode kobiety nie czują się jeszcze gotowe na taki krok, lecz pod wpływem presji ulegają. Młodzi ludzie zazwyczaj nie posiadają dostatecznej wiedzy o metodach antykoncepcji, więc ryzyko ciąży drastycznie wzrasta. W szkołach brakuje kompleksowej edukacji seksualnej. Nastolatkowie często nie zdają sobie sprawy z konsekwencji pochopnych decyzji. Temat seksu jest traktowany jako tabu więc o otwartej rozmowie z rodzicami,lekarzem, czy nauczycielem zwykle nie ma mowy. Ludzie którzy twierdzą jakoby była to metoda ochrony młodych ludzi przed zbyt szybkim rozpoczęciem życia seksualnego są w błędzie.

Zakazany owoc kusi najbardziej. Kolejnym powodem przez który młodzież wypacza prawdziwy obraz intymnych zbliżeń jest oglądanie pornografii. Wyreżyserowany film nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Jeśli doszło do kontaktu płciowego i kobieta lub dziewczyna chce przekonać się, czy jest w ciąży to powinna udać się do apteki po test ciążowy. Wszelkie znachorskie metody, na przykład kojarzenie bólu zęba z ciążą są śmieszne i należy je włożyć między bajki.

Pozostaje jednak pytanie: czy test ciążowy może kłamać? Tak.

Nie należy bezwzględnie wierzyć w wynik w przypadku jednokrotnego sprawdzenia. Warto powtórzyć test przynajmniej dwa razy, wtedy pewność jest większa. Zazwyczaj wyniki są prawidłowe, ale występuje pewien margines błędu. Jedyną w stu procentach wiarygodną metodą jest wizyta u ginekologa. Takie badanie określa jednoznacznie czy faktycznie kobieta zaszła w ciąże. W przypadku dorosłych pań będących w stałych związkach umówienie się i wizyta nie stanowi problemu, ale dla młodych dziewczyn przyznanie się rodzicom do ciąży może być trudne.

w ciąży

Jeżeli nastolatka potrzebuje pewności bez odwiedzin u ginekologa powinna wykonać kilka razy test z apteki, lecz w żadnym wypadku nie wierzyć temu co przeczyta w internecie. Zdarza się, że ciąża jest tylko urojeniem przestraszonej taką możliwością dziewczyny. Wszystko trzeba na chłodno zweryfikować i nie zapominać, że ojciec nieplanowanego dziecka również musi ponieść konsekwencje. Opieka nad dziewczyną w ciąży oraz później nad dzieckiem należy do jego obowiązków.

Chłopak z reguły boi się tej odpowiedzialności, dlatego jego rodzice powinni uświadomić mu, że nie może się przed nią uchylać. Młodzi ludzie muszą nauczyć się odpowiadać za swoje czyny, aby w przyszłości nie podejmowali pochopnych decyzji. Oczywiście rodzice młodocianych rodziców także są zobligowani do pomocy przy wychowaniu dziecka. Różne rzeczy się w życiu zdarzają i trzeba nauczyć się to akceptować, chociaż czasem jest ciężko…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here