pies na kanpaie

Dzisiejsze czasy charakteryzują się z pewnością tym, że wydają się być nieco sztuczne.

Jako ludzie, zdajemy się zachowywać tak, jakby nasze życie pozbawione było jakichkolwiek problemów, a my sami wiedli idealny byt na tym świecie. Media społecznościowe i to, że możemy się czuć kimś więcej, aniżeli szarymi ludzi, okazały się idealną drogą do tego, aby chwalić się tym, jak żyjemy, co porabiamy w życiu i że – niezależnie od wszystkiego – wciąż jesteśmy uśmiechnięci, a nasze życie jest tym, co kiedyś sami sobie wyśniliśmy.

Piękne zdjęcia, śliczne uśmiechy i brak zmarszczek wskazujących na problemy, przyzwyczaiły nas do tego, że życie w internecie jest zdecydowanie różne od tego, które prowadzimy na co dzień. Zdajemy się jednak zapominać o tym, że piękno nie tkwi tylko i wyłącznie w tym jak bogate życie prowadzimy, jak ładnie wyglądamy, ubieramy się, jak ślicznie wygląda nasze mieszkanie czy dom, czy też na jak drogie wakacje do bardzo odległych miejsc jeździmy. Okazuje się, że piękno możemy dostrzec w każdej, nawet najdrobniejszej rzeczy, z którą mamy styczność.

Piękny może być artystyczny nieład, piękne mogą być nasze zmarszczki od uśmiechu, a także piękne mogą być nasze domy, które nie przypominają z wyglądu tych popularnych, nowoczesnych apartamentów, które widujemy w mediach społecznościowych, ale sprawiają, że na ich widok w naszym sercu robi się ciepło, a my czujemy, że wcale nie potrzebujemy niczym niesplamionych loftów, aby być szczęśliwi.

kanapa

Dom i to jak mieszkamy, jest idealnym wyznacznikiem tego, kim w zasadzie jesteśmy. To, co posiadamy, to jak mamy urządzone wnętrze, to co trzymamy na półce, czy schowane głęboko w szafie, potrafi idealnie określić to, kim naprawdę jesteśmy. Nierzadko przecież ciężko jest nam wybrać idealne miejsce do perfekcyjnego zdjęcia, które chcemy wykonać, by pokazać naszym znajomym, jak dobrze żyjemy. Kręcimy się po mieszkaniu szukając jakiegoś perfekcyjnego ujęcia na ślicznym, czystym, białym tle. Zapominamy o tym, że śliczne mogą być również inne rzeczy, a nie tylko białe, schludne, chłodne tło.

Rzeczy, z którymi na co dzień mamy styczność – również są piękne, ponieważ mają w sobie naturalność. Nikomu nie są przecież obce ubrudzone kanapy, naczynia w zlewie, czy kapcie pod łóżkiem. To właśnie jest to, z czym stykamy się na co dzień, ale udajemy, że nas nie dotyczy.

Warto jednak w dobie dzisiejszego pędu i tego, że choć żyjemy coraz dłużej, to dysponujemy coraz mniejszą ilością czasu, pamiętać o tym, jak ważne są takie podstawowe, zwykłe rzeczy. Cieszmy się więc tym, co posiadamy, a nie tym, co chcielibyśmy posiadać. Dbajmy o rzeczy, które mamy, a nie myślmy wciąż o tym, co chcielibyśmy jak najszybciej sobie kupić. Dajmy życie starym przedmiotom, zamiast ciągle brnąć w kupno coraz to nowszych rzeczy.

czyszczenie kanapy

Nie bez powodu mówi się, że kiedyś przedmioty były trwalsze. Nasze babcie z pewnością miały takie rzeczy w swoich domach, które, mimo wieku, wciąż sprawowały się bardzo dobrze i które, choć mogły być zastąpione przez inne, cały czas grzały sobie miejsce i były tymi, których się używało. Okazuje się, że często warto powalczyć o to, by odrestaurować starsze rzeczy i dać im życie na nowo niż kupić coś nowego, co zaraz może się zepsuć. Sklepy z meblami przyzwyczaiły nas do tego, że rzeczy można kupić tanio i często, zamiast drożej, ale rzadziej.

Może zamiast kupna nowej kanapy, bo stara się ubrudziła, warto pomyśleć nad tym, by zamówić czyszczenie kanapy i tym samym kupno nowej odłożyć na dalszy plan? Z pewnością byłoby to zachowanie godne poszanowania, ponieważ pozbywanie się starych rzeczy, które mogłyby jeszcze śmiało nam przez jakiś czas służyć, wcale nie jest najlepszym wyjściem. Często dobrym wyjściem będzie zadbanie o to, by takie rzeczy, które posiadamy i które być może już nie wyglądają idealnie, ale wciąż spełniają swoje funkcje, odrestaurować i pozwolić im dalej gościć w naszym domu?

Często pomalowanie, wyczyszczenie czy umycie, potrafi pomóc w odnowieniu rzeczy, która wydawała nam się już praktycznie do wyrzucenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here