Problem z myszami zimą – jak sobie radzić?

0
722

Niestety, gryzonie nie zapadają w sen zimowy, a wraz z niższymi temperaturami powietrza i mniejszą ilością światła w ciągu doby szukają nowego schronienia. Bardzo często przedostają się do nieruchomości mieszkalnych i innych zabudowań, przyczyniając się do licznych szkód. Zresztą, mieszkanie z myszami pod jednym dachem dla nikogo nie jest komfortowe. Jak zapobiegać przedostawaniu się gryzoni do domu czy innych obiektów na terenie gospodarstwa? Jak z nimi walczyć, kiedy zdążyły już uwić sobie ciepłe gniazdko? Poznaj skuteczny metody na myszy. 

Naturalne odstraszacze

Musisz wiedzieć, że myszy są w stanie przedostać się do domu przez najmniejszą szczelinę, bardzo często przechodzą przez rury czy szczeliny w drzwiach bądź oknach. Dziwisz się, skąd wzięły się myszy na Twoim poddaszu? Dla tych gryzoni nie ma najmniejszego problemu przedostanie się nawet na te wyższe partie nieruchomości. 

Z myszami ogromny problem mają również rolnicy. Gryzonie przez zimę koczują w budynkach gospodarczych, w których składowane są na przykład zbiory. Infekują je i niszczą. 

Profilaktycznie zawsze warto zastosować naturalne odstraszacze, które zminimalizują ryzyko przedostawania się myszy do wnętrz. Po pierwsze, dokładnie zabezpiecz wszelkie szczeliny. W pomieszczeniach rozłóż świeżą miętę, dziewannę, mydła lawendowe, liście pomidorów albo spleśniałą już cytrynę. Myszy wprost nienawidzą ich zapachu, co może je skutecznie odstraszyć przez zagnieżdżeniem się. 

Zastosuj profesjonalne środki 

Jeśli masz podejrzenia, że w Twoim gospodarstwie domowym są już myszy, nie czekaj do wiosny, aż same się wyniosą. Mieszkanie z myszami pod jednym dachem może przyczynić się do wyrządzenia licznych szkód. Pamiętaj, że są to gryzonie, które gryzą i niszczą. Do tego szybko się rozmnażają, więc problem może się tylko pogłębić.

Wypróbuj pułapki na myszy od Vaco. Stawiaj raczej na humanitarne środki na myszy, zamiast stosować toksyczne trutki, jak granulaty. 

Jeśli problem z myszami jest duży i nie jesteś w stanie poradzić sobie z nim samodzielnie, zamów profesjonalną usługę deratyzacji. Taka powinna być powtarzana regularnie, szczególnie w gospodarstwach wiejskich oraz domach, które zlokalizowane są w bliskości miejsc bytowania myszy, jak pola i łąki. 

Oczywiście zawsze świetnym pomysłem na walkę z myszami jest posiadanie psów i kotów. Nie jest to humanitarny sposób, natomiast takie zwierzęta domowe mogą skutecznie odstraszać gryzonie. 

Zanim rozstawisz pułapki na myszy, dobrze zweryfikuj miejsca, w których te mogą się zagnieździć. Najczęściej bytują w pustych pomieszczeniach gospodarczych, komórkach, piwnicach, na strychach, wszędzie tam, gdzie jest ciepło, cicho i ciemno. Może się też zdarzyć, że szukając pożywienia, trafią do Twojej kuchni. Na szczęście tego rodzaju gryzonie zostawiają po sobie ślady, więc nie jest trudno je wykryć. Pozostawiają odchody, symptomem, który świadczy od ich przebywaniu w danym miejscu, mogą być też nadgryzione elementy różnego rodzaju, przede wszystkim te, w których znajduje się pożywienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here